از شنیدن صدای بلند از هدفون خودداری کنید

view

اگرچه افراد زیادی دوست دارند بعد از داشتن یک روز بد یا به منظور خلاص شدن ذهنشان از موارد آزار دهنده، صدای هدفونشان را تا حد ممکن  بالا ببرند، محققان نشان داده اند که وقتی صدای هدفونتان را بسیار زیاد می کنید این کار می تواند به پوشش سلول های عصبی آسیب وارد کند و نهایتاً منجر به ناشنوایی موقت شود.

محققان متوجه شده اند که ناشنوایی موقت و وزوز گوش (وضعیتی که خودشان را به صورت صدایی مانند زنگ خوردن یا وزوز در گوش، نشان می دهد) می تواند به دلیل شنیدن صداهای بلندتر از 110 دسی بل، ایجاد شود.

غلاف میلین یک لایه پوشاننده برروی سلول های عصبی است که حامل سیگنال های الکتریکی از گوش ها به سمت مغز است و به انتقال سیگنال های الکتریکی در طول سلول، کمک می کند. با قرار گیری در معرض صداهای بلند (بیش از 110 دسی بل) سلول ها عاری از پوشش می شوند که این منجر به متوقف شدن انتقال سیگنال های الکتریکی می شود و دیگر اجازه نمی دهد که اطلاعات به طور موفقیت امیز از گوش ها به مغز انتقال یابند.

خوشبختانه، هنگامی که پوشش اطراف این سلول های عصبی دوباره تشکیل می شود و اجازه می دهد تا سلول ها دوباره عملکرد طبیعیشان را داشته باشند، شنوایی کامل می تواند برگردد. این به این معنی است که ناشنوایی گاهی اوقات، تنها به صورت موقتی رخ می دهد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید