تاثیر بامیه در کاهش علایم دیابت

view

آیا می دانستید که مصرف بامیه می تواند به کاهش علایم دیابتی در افراد دیابتی کمک نماید. مصرف بامیه می تواند علایم دیابت نوع یک، نوع دو و حتی دیابت بارداری را کاهش دهد.

در صورتیکه در سابقه ی خانوادگی فرد ابتلا به دیابت وجود داشته باشد پزشکان تغییر شیوه ی زندگی را به وی توصیه می نمایند. مصرف برخی مواد غذایی می تواند به پیشگیری و حتی کاهش علایم دیابت کمک نماید. بامیه از جمله واد غذایی است که در طب سنتی پیشینه دارد. از برگ و میوه ی بامیه در التیام درد و درمان اختلالات ادراری استفاده می شده است.

تاثیر بامیه در کاهش علایم دیابت، آیا واقعیت دارد؟

به منظور درمان دیابت، میزان هورمون انسولین باید کنترل گردد. از درمانهای دارویی به منظور کنترل میزان انسولین استفاده می گردد. البته مصرف دارو می تواند همراه با عوارض جانبی باشد. البته تاکنون هیچ شواهدی مبنی بر تاثیر بامیه در درمان دیابت در انسان بدست نیامده است. در مطالعاتی که بر روی مدلهای حیوانی صورت گرفته نشاندهندهی تاثیر مصرف بامیه در کاهش علایم دیابت می باشد. در پژوهشی که در سال 2005 منتشر شد، محققان مطالعه ی تاثیر مصرف بامیه در موشها پرداختند. محققان دریافتند که در بامیه ترکیبی به نام "میریسیتین" وجود دارد. این ماده در چای سبز نیز یافت می شود. میریسیتین از بامیه استخراج شد و موشها تحت درمان با میریسیتین قرار گرفتند. در موشها پس از قرار گرفتن تحت این درمان، میزان جذب قند در ماهیچه ها افزایش نشان داد و در نتیجه موش ها دچار کاهش قند خون شدند.

در مطالعه ی دیگری که در سال 2012 صورت گرفت نیز به ارتباط درمان با میریستین و کاهش قند خون پرداخته شد.

در هنگام مصرف بامیه باید به نکات زیر توجه نمایید:

1- مصرف بامیه می تواند با مصرف داروی قند (متفورمین) تداخل نشان دهد و میزان اثربخشی متفورمین را کاهش دهد.

2- اگزالات موجود در بامیه احتمال بروز سنگ کلیه را در فرد افزایش می دهد مخصوصاً در مورد کسانیکه مستعد ابتلا به سنگ کلیه هستند، باید در میزان مصرف بامیه دقت نمایند.

3- افرادیکه دچار آلرژی بامیه هستند نباید از این ماده ی غذایی مصرف نمایند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید