تاثیر مواد غذایی در تناسب اندام

view

 خوردن وعده های اصلی سر وقت خود و همچنین داشتن میان وعده های مناسب و کم کالری می توانند به حفظ تناسب اندام در ما کمک نمایند. بهتر است هنگام انتخاب مواد غذایی به اصل تنوع اهمیت لازم را بدهید و همچنین حجم مواد غذایی مصرفی خود را کنترل نمایید تا تعادل بین مواد غذایی مصرفی شما و همچنین نیازهای بدن برقرار گردد.
در صورتیکه به دنبال یک ماده غذایی کم کالری هستید که در عین حال بتواند تا چند ساعت در شما احساس سیری ایجاد نماید، می توانید پاپ کورن را انتخاب کنید. پاپ کورن حاوی فیبر فراوان است و می تواند تا چندین ساعت شما را سیر نگاه دارد.
 کره ی بادام زمینی یکی دیگر از مواد غذایی مناسب بدن است که می تواند به حفظ تناسب اندام در انسان کمک نماید. مصرف کره ی بادام زمینی همراه با سیب و یا یک تکه نان می تواند یک میان وعده ی مناسب برای بدن باشد.
مغزها: استفاده از مغزها به شدت توصیه می گردد. مغزها از چربی اشبااع شده ی کمی برخوردار هستند و می توانند مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین نمایند. البته حین  انتخاب مغزها سعی کنید از نوع خام آن که فاقد نمک است استفاده کنید. میوه های پخته شده یکی دیگر از گزینه های کمک کننده به حفظ تناسب اندام هستند.
برای مثال یک سیب را پوست بگیرید و تکه تکه کنید و سپس آنرا بپزید. این ماده ی غذایی می تواند سرشار از خاصیت باشد و همچنین حاوی مقادیر زیادی فیبر است.
پسته: پسته نیز سرشار از چربی های اشباع شده است که برای بدن بسیار مفید است. پسته حاوی مقادیر زیادی فیبر، پروتیین، ویتامین و مواد معدنی است.
از آنجاییکه سدیم زیاد برای بدن مضر است، سعی کنید از انواع خام آن استفاده نمایید. انبه نیز یکی دیگر از مواد غذایی موثر در حفظ تناسب اندام است. انبه سرشار از بتاکاروتن است و می تواند نیمی از مقدار ویتامین سی مورد نیاز بدن در یک رود را تامین نماید. یک عدد انبه تنها حدود صد کالری دارد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید