تغذیه سالم در مهدکودکها

view

تحقیقات اخیر نشان داده‌ که کودکان در سنین پیش از مدرسه در محیط‌های خارج از مراکز نگهداری از کودکان، کالری بیش‌تر و میوه و سبزیجات و شیر کم‌تر مصرف می‌نمایند. دانشمندان در مطالعات اخیر به بررسی غذاهای مصرفی کودکان در خارج از محیط‌های نگهداری از کودکان پرداختند. آن‌ها متوجه شدند که پس از ترک مهدکودک، اگرچه کودکان به اندازه‌ی کافی میوه و سبزیجات مصرف می‌نمایند‌‌، اما مصرف شیر هم در آن‌ها بسیار کم است و در عوض کالری‌های دریافتی‌شان بیش‌تر از میزان کالری‌های مورد نیازشان است. بیش‌ترین میزان کالری دریافتی کودکان در منزل از خوردن شیرینی‌جات، اسنک‌های شور، نوشیدنی‌های شیرین شده و شیرینی‌های چرب اتفاق می‌افتد .

کودکان از سطح اقتصادی پایین‌تر به نسبت کودکان با سطح اقتصادی بالاتر از سبزیجات و میوه‌های کم‌تر استفاده نمی کنند، بلکه تنها تفاوت آن‌ها میزان بالاتر مصرف نوشیدنی‌های شیرین شده در کودکان با سطح اقتصادی پایین‌تر می‌باشد .

محققان معتقدند که در جهت اجتناب از ابتلای کودکان به چاقی مفرط، اطلاع داشتن از مکانی که کودکان در آن کالری‌های بسیار زیاد دریافت می‌کنند بسیار کمک کننده خواهد بود و به سلامت کودک کمک خواهد کرد .

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید