خرید و فروش مطالب پزشکی برای فروش کالا

دکتر حمیدرضا بادلی

view

در دنیای امروز درآنِ واحد اطلاعات زیادی را می توان با یک سرچ ساده در گوگل بدست آورد. گوگل اسمی که این روزها به زبانِ ادبی تبدیل به "فعل" شده است. می گویند گوگل کردم، گوگل خواهم کرد، گوگل می کنم .


در حیطه سلامت روزانه میلیون سرچ در اینترنت انجام می شود

 

 فرزندمان صبح با سرفه از خواب بیدارمی شود درگوگل سرچ می کنیم. پوست مان قرمزی یا تورمی پیدا میکند از سیری Siri یا از گوگل می پرسیم. گاهی چند علامت را درکنارهم میگذاریم و از گوگل پرسش می کینم ( البته متاسفانه این نوع سوالات ترکیبی معمولا پاسخ بسیار بدی را همراه دارد).

تخمین می زنند که حدود 75 در صد آمریکایی ها با هر علامتی که از بیماری پیدا می کنند گوگل را برای آن زیر و رو میکنند. گاهی بعضی ها یک قدم جلوتر می روند و با تصویر در گوگل یا Pinterest دنبال نشانه بیماری خودد می گردند.

اگر از بسیاری از کسانی که در حیطه سلامت برای خود جستجو می کنند پرسش شود که چرا این کاررا می کنید پاسخ شان "راحتی دستیابی به اطلاعات است"  تا صرف کردن هزینه برای مشکل پیش آمده است.

شاید بعضی از پزشکان مخالف گوگل کردن باشند اما بسیاری از مردم وقتی مثلا حشره ای آنان را نیش می زند و ضایعه پوستی  بدی پیدا می کنند و.... با راهنمایی های موجود ممکن است به شکلی درست خود را به سیستم درمانی برسانند.

از مزایای دیگرجستجوها می تواند کم شدن بار مراجعات به درمانگاه های اورژانس در طی اوقات تعطیل باشد. شاید افزودن ویزیت آنلاین در کنار آن تعداد جابجایی بیش از اندازه ، صرف وقت، ماندن در اتاق انتظار پزشکان ، ترافیک شهری و آلودگی محیط زیست را هم کم نمایند.

اما سوال مهم آن است که آیا این اطلاعات کاملا درست هستند؟

 

بیل گیتس می گوید در دنیای امروز " محتوا پادشاه است" Content is King

 

 خرید و فروش مطالب پزشکی برای فروش کالامشکل بزرگ در این جستجو کردن های گوگل چیست؟ باید گفت علیرغم وجود توصیه های خوب، ولی بسیاری از آنها خطرناک و نادرست هستند. 
نویسندگانِ بسیاری از این مطالب ، افراد تحصیل کرده، در این رشته ها نیستند و بسیاری از آنها تجارت محتوا می کنند که به اصطلاح به آنها Content Marketers می گویند.

این افراد با دریافتی مبالغی از وبسایت ها،  برای آنها محتوا که در "مقوله سلامت ، باصطلاح محتوای پزشکی است"  کُپی برداری نادرست کرده و یا محتوا نادرست جعلی می سازند.

 

چرامحتوا ساختن برای اینگونه وبسایت ها اهمیت دارند؟

چون بسیاری از مردم پرسش های خود را از همان صفحات اول سرچ گوگل شان تامین می کنند. بسیاری ازاین وبسایت ها برای فروش محصول خود نیاز دارند که  شما را به صفحات خود هدایت کنند تا به هدف نهایی شان یعنی فروش محصول برسند. به همین دلیل مجبورند با تولید محتوا خود را به صفحات اول برسانند وچون تعداد سرچ های حوزه سلامت زیادند با اینگونه مطالب به خواسته خود می رسند.

 

 

 خرید و فروش مطالب پزشکی برای فروش کالا

 

شاید دیدن بعضی از وب سایت ها دردنیا و ایران که ابتدا درزمینه تکنولوژی هایی مانند کامپیوتر، لپ تاپ، موبایل و وسایل جانبی فعال بوده اند امروزه در کنار آن محتواهای مطالب پزشکی را در وبسایت خود قرار می دهند، عجیب نباشد.

نمی توان گفت راه سخت تشخیص محتوا یا مطلب درست یا نادرست به کجا هدایت خواهد شد. اما شاید در این دوره باید سراغ  وب سایت هایی را گرفت که تیمی از کارشناسان و متخصصین سلامت در آن نقش هدایت کننده دارند رفت تا شاید تکنولوژی های بعدی، بتوانند مطالب سره را از ناسره تشخیص دهند.

 

دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۳۰ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

متخصصین

حمیدرضا بادلی

حمیدرضا بادلی

فوق تخصص کلیه کودکان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید