خواص سرکه ی سیب برای سلامت انسان

view

 در طب سنتی از سرکه ی سیب برای درمان بسیاری از عارضه ها استفاده می شده است. تحقیقات نشان داده اند که افزودن این ماده غذایی به رژیم غذایی روزانه می تواند همراه با تغییرات بسیاری در ارتقاء سلامت انسان باشد.

تاثیر سرکه ی سیب در کنترل سطح قند خون:

دکتر جانسون سرپرست مرکز تحقیقات تغذیه ی دانشگاه آریزونا بر این باور است که تحقیقات ده ساله ی او بر سرکه ی سیب همراه با نتایج بسیاری بوده. وی معتقد است که تاثیرگذاری مصرف این ماده ی غذایی بر سطح قند خون شبیه به میزان تاثیرگذاری مصرف داروهای کاهنده ی سطح قند خون می باشد. خاصیت کاهندگی قند خون سرکه ی سیب به خوبی در مطالعات مختلف نشان داده شده است. مصرف سرکه ی سیب؛ هضم نشاسته را کند می کند و در نتیجه از بروز افزایش سطح قند خون جلوگیری می نماید.

تاثیر سرکه ی سیب در کاهش وزن انسان:

شاید تاکنون از دیگران شنیده باشید که برای کاهش وزن سرکه ی سیب مصرف کنید تنها یک مطالعه در این زمینه در کشور ژاپن به انجام رسیده و در این مطالعه 175 فرد مبتلا به چاقی به مدت 2 هفته از سرکه ی سیب مصرف نمودند. در طی این مطالعه مشاهده گردید که وزن این فراد در طی مطالعه همراه با کاهش چند کیلویی بوده است. پژوهشگران به این باورند که سرکه ی سیب می تواند بر روی ژنهایی که در تجزیه ی چربی ها دخالت دارند تاثیر گذار باشد. تاثیر مصرف سرکه ی سیب در کاهش وزن در مدت کوتاه امکان پذیر نیست.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید