درد سیاتیک چیست؟

view

عصب سیاتیک باعث ایجاد حس در پاها می شود. دردی که از قسمت تحتانی کمر به سوی اندامهای تحتانی و یا پاها به دلیل آسیب عصب سیاتیک بروز می کند را درد سیاتیک می نامند. درد سیاتیک در اغلب موارد بدون نیاز به عمل جراحی بهبود می یابد. 


علایم درد سیاتیک:

درد سیاتیک از قسمت پایین کمر به سمت پاها کشیده می شود و امکان دارد که فرد در ناحیه ی لگن و یا باسن نیز احساس درد نماید. از جمله عوامل شدت یافتن درد سیاتیک نشستن های طولانی مدت، خم شدن کمر به سمت جلوی بدن، سرفه و یا عطسه می باشد. درد سیاتیک ممکن است همراه با علایم دیگری همچون سوزن سوزن شدن، بی حسی اندام تحتانی و یا احساس سوزش باشد.

دلایل دیگر بروز درد

بروز درد در ناحیه ی کمر در بسیاری از افراد شایع است. اما گاهی دلایلی غیر از سیاتیک می تواند باعث دردهای مشابهی شود. برای مثال گرفتگی ماهیچه ها و تاندون ها و سیگامانها در ناحیه ی کمر نیز می تواند همراه با دردهایی شبیه به درد سیاتیک باشد. یکی از نشانه های اصلی بروز دردهای سیاتیک امتداد درد از ناحیه ی تحتانی کمر به سوی پاها می باشد.

بروز درد سیاتیک در چه گروه از افراد شایع است؟

احتمال بروز دردهای سیاتیک اغلب با افزایش سن بیشتر می شود. ضعیف شدن مهره های کمر بر اثر افزایش سن و بروز آرتروز می تواند علت بروز دردهای سیاتیک در میانسالان باشد. مادران باردار نیز بدلیل وارد شدن فشار از ناحیه ی رحم به کمر ممکن است دچار دردهای سیاتیک گردند.
 

تاثیر تومور نخاعی در بروز دردهای سیاتیک:

از دیگر دلایل بروز دردهای سیاتیک که بسیار نادر است بروز تومورهای نخاعی است.دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

دکترهمه
درصورتی که سوالی دارید میتوانید سوال خود را از این قسمت ارسال کنید

دکترهمه

درصورتی که سوالی دارید میتوانید سوال خود را در این قسمت وارد کنید

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید