راههای جلوگیری از کاهش هورمون تستوسترون در مردان قسمت 2

view
 

یک رژیم کاهش وزن مناسب دنبال نمایید.:

دنبال کردن  رژیم مدیترانه ای می تواند به شما کمک کند تا وزن خود را کنترل نمایید  و از بروز مقاومت به انسولین در بدن جلوگیری نمایید. مقاومت به انسولین در بدن می تواند  باعث کاهش سطح تستوسترون بدن  شود و زمانیکه  میزان تستوسترون کاهش می یابد ، بدن به خوبی قادر به استفاده از انسولین نخواهد بود


بهتر است از مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع مانند روغن زیتون، آووکادو و آجیل ها  استفاده کنید. سعی کنید مصرف غلات ، سبزیجات و میوه ها را افزایش دهید. و بهتر است میزان مصرف گوشت  خود را کاهش دهید.

از خواب کافی برخوردار باشید:

بدن میزان تولید تستوسترون را در زمان خواب افزایش می دهد. اما اگر میزان خواب شبانه روز شما  پنج ساعت در شبانه روز باشد، میزان تولید تستوسترون در بدن شما پانزده درصد کاهش می یابد. سعی کنید حتی الامکان در شبانه روز  هفت تا  هشت ساعت بخوابید. اگر لازم است برنامه روزانه ی خود را تغییر دهید و یا  برنامه های شبانگاهی خود را محدود کنید.

میزان مصرف نوشیدنیهای الکلی را کاهش دهید :

پنج روز نوشیدن منظم آبجو میتواند میزان تولید تستوسترون بدنتان را دچار کاهش نماید. مصرف نوشیدنیهای الکلی میتواند  بخشی از سیستم هورمونی بدن انسان را مختل کند. از جمله عوارض مصرف طولانی مدت نوشیدنیهای الکلی  افزایش هورمون های زنانه مانند استروژن، چروک شدن بیضه ها، نازک شدن موهای سینه و ریشمی باشد.

از ظرف های شیشه ای بجای ظرف های پلاستیکی استفاده نمایید :

بهتر است بدانید که جنس ظرفی که  باقی مانده غذای خود را در ان  نگهداری می کنید از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.. بیسفنول-آ (بی پی ای) نوعی ماده شیمیایی موجود در ظروف پلاستیکی می باشد ، این ماده ی شیمیایی که در ظروف بسته بندی غذا وجود دارد  می تواند در فرایند تولید هورمون های بدن اختلال ایجاد کند. در مطالعه ای که بر روی مردانی که بمدت  شش ماه تحت تاثیر این ماده ی شیمیایی بوده اند نتایج نشان داده اند میزان تستوسترون کمتری را نسبت به سایر مردان داشته اند.

.
منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید