راهکارهای دنبال کردن رژیم غذایی قسمت اول

view

راهکار اول: مایعات فراوان بنوشید:

قبل از آنکه هر چیزی بخورید یک لیوان آب یا نوشیدنی فاقد کالری بنوشید. ممکن است احساسی که در شما ایجاد شده تشنگی باشد و شما آنرا با گرسنگی اشتباه گرفته باشید. در صورتیکه با نوشیدن یک لیوان آب باعث ایجاد احساس سیری در خود شوید می توانید از دریافت کالریهای اضافی جلوگیری بعمل آورید. نوشیدن آبهای طعم دار و یا چای کمرنگ نیز می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

راهکار دوم: از مواد غذایی که به آن علاقه دارید به اندازه مصرف کنید.

کنار گذاشتن مواد غذایی که به علاقه دارید در طی دوران رژیم نمی تواند راهکار مناسبی باشد، اما در عوض سعی کنید از آنچه که به خوردن آن تمایل دارید به اندازه مصرف کنید. مثلاً بجای نخوردن یک بسته چیپس می توانید از چند ورق چیپس بجای یک بسته استفاده کنید.

راهکار سوم: از میان وعده های مناسب در شب استفاده کنید.

مصرف میان وعده های پر کالری پس از شام بسیار مضر است و اغلب کالریهای اضافی دریافتی پس از صرف شام اتفاق می افتد، سعی کنید تا در ساعت خاصی، دریافت کالریهای شبانه خود را به اتمام برسانید. اگر هم خواستید پس از شام ماده ی غذایی را مصرف نمایید سعی کنید حتماً از مواد غذایی کم کالری انتخاب نمایید.

راهکار چهارم: بجای خوردن سه وعده ی بزرگ در طول روز حتماً از تعداد وعده های بیشتر با حجم کمتر استفاده نمایید.

در صورتیکه مقدار کالریهای دریافتی شما کمتر از کالریهای سوزانده شده ی شما باشد، شما می توانید وزن خود را کم نمایید. در مطالعاتی که در این زمنیه صورت گرفته محققان دریافته اند که مصرف 4 یا 5 وعده در طول روز با حجم کمتر می تواند به کاهش وزن انسان کمک نماید. سعی کنید کالریهای دریافتی خود را تا پیش از شب مصرف کنید.

راهکار پنجم: مقداری پروتیین در هر وعده بگنجانید.

پروتیین باعث از بین بردن احساس گرسنگی در شما می شود. پروتیین همچنین به حفظ عضلات انسان نیز کمک می نماید. پروتیین های مناسب برای فردی که به دنبال کاهش وزن است شامل: سویا، مغزها، تخم مرغ، ماست، گوشت بدون چربی، ماهی و ...

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید