راه اندازی وب سایت ارایه اطلاعات بهداشتی با هدف خودمراقبتی

view

رشت - ایرنا - فوق تخصص بیماری های کلیه و رییس مرکز تحقیقات کودکان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از راه اندازی وب سایت ارایه اطلاعات علمی و بهداشتی به کاربران با تلاش تیم پزشکی استان با هدف خودمراقبتی خبر داد.

 حمیدرضا بادلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در وب سایت دکتر همه با عنوان مرجع بهداشت درمان، سلامت و تغذیه اطلاعات پزشکی به زبان ساده، درست و غیرتجاری در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با تاکید بر ضرورت توجه به پیشگیری اظهار کرد: پیشگیری از بیماری ها، هدف اصلی از راه اندازی این وب سایت است.
وی آدرس این وب سایت را drhame.com عنوان و خاطرنشان کرد: علاقمندان با ورود به این آدرس می توانند اطلاعاتی در رابطه با ورزش و سلامت، بیماری ها، تغذیه ای و ... دریافت کنند.
وی محاسبه گر (ضربان تندرستی همه) به آدرس ascvd.drhame.com را از دیگر اقدامات عنوان و تصریح کرد: در این کار نیز از مخاطبان اطلاعاتی از جمله فشارخون ماکسیمم، دیابت، گلسترول ، جنسیت، سن و ... دریافت می شود.
رییس مرکز تحقیقات کودکان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان بیان داشت: با دریافت این اطلاعات به کاربر، درصد ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در 10 سال آینده اعلام می شود.
بادلی با بیان این که بعد از اعلام نتیجه در صورت نیاز دستورات پزشکی برای کاهش درصد ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی به بیمار ارایه می شود، یادآور شد: بیمار بعد از یک ماه، دوباره می تواند اطلاعات مربوط به دیابت، فشار خون و ... را وارد کرده و نتیجه را دریافت کند.ک/3
7286/2007

.

پیش بینی میزان خطر ده ساله ابتلا به بیماری قلبی عروقی ناشی از تصلب شرایین (محاسبه گر ضربان تندرستی همه)


منبع: irna.ir

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید