روشهای نوین تولید سلولهای بنیادی

view

محققان موسسه ی پلی تکنیک در سوییس بوسیله ی روش فشرده کردن، روش جدیدی برای تبدیل سلولهای بالغ به سلولهای بنیادی ایجاد نمودند.

بوسیله ی این روش جدید، تولید سلولهای بنیادی در حجم زیاد برای محققان ممکن می گردد.

مهمترین پیشرفت پزشکی مدرن را می توان "تولید سلولهای بنیادی" دانست؛ اما هنوز هم محققان نتوانسته اند به دانش تولید سلولهای بنیادی به شیوه ای استاندارد دست یابند.

محققان ژلی تولید نموده اند که توانایی سلولهای طبیعی را برای بازگشت به سلولهای بنیادی بوسیله ی روش ساده فشردن امکانپذیر می کند. نتایج این مطالعه می تواند تولید سلولهای بنیادی را برای کاربردهای متنوعی در مقیاس صنعتی افزایش دهد.

 سلولهای بنیادی پرتوان القایی نوعی از سلولهای بنیادی است که برای مقاصد پزشکی کاربرد دارد. سلولهای بنیادی پرتوان القایی قابل تبدیل به سلولهای کبدی، پانکراس، ریوی و پوست هستند.

مطالعات بسیاری برای ایجاد یک روش استاندارد برای تولید سلولهای بنیادی پرتوان القایی صورت پذیرفته است اما تابحال هیچ کدام در مقیاس بزرگ موثر نبوده اند. یکی از معضلات اصلی در روشهای موجود، محیط دوبعدی کاشت سلولها می باشند، این در حالی است که سلولها در بدن بصورت سه بعدی رشد می کنند.

نکات مطلب سلولهای بنیادی

هنوز هم محققان نتوانسته اند به دانش تولید سلولهای بنیادی به شیوه ای استاندارد دست یابند.

سلولهای بنیادی پرتوان القایی نوعی از سلولهای بنیادی است که برای مقاصد پزشکی کاربرد دارد.

یکی از معضلات اصلی در روشهای موجود، محیط دوبعدی کاشت سلولها می باشند، این در حالی است که سلولها در بدن بصورت سه بعدی رشد می کنند

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید