زمان مناسب مصرف پروتیین جهت عضله سازی

view

چه شما به دنبال کاهش وزن خود هستید و چه به دنبال افزایش وزن خود هستید، دنبال کردن یک رژیم غذایی حاوی مقادیر مناسبی از پروتیین یک راهکار کلیدی است.

اصول تغذیه ای امریکایی ها

بر طبق این اصول، 45 تا 65 درصد کالریهای دریافتی روزانه ی فرد باید از کربوهیدراتها باشد. همچنین 20 تا 35 درصد کالریهای دریافتی فرد باید از چربی و بین 10 تا 35 درصد  نیز باید از پروتیینها تامین گردد.

میزان مناسب پروتیین دریافتی بدن باید 8/0 گرم در هر روز به ازای هر کیلو از وزن فرد باشد. بر طبق تحقیقات صورت گرفته، ورزشکاران نیاز به پروتیین بیشتری دارند تا میزان سنتز پروتیین ماهیچه ای خود را افزایش دهند. البته در خصوص ورزشکارانی که به صورت پیوسته تمرین می کنند و وزنه می زنند این مقدار می تواند بین 3/1 تا 8/1 گرم پروتیین به ازای هر کیلو از وزن بدن در هر روز باشد.

این بدین معناست که یک مرد پرتحرک (180 پوندی تبدیل شود) به حدود 106 تا 147 گرم پروتیین در هر روز نیاز دارد تا رشد ماهیچه ها به اندازه ی کافی صورت گیرد. این مقدار در یک زن 140 پوندی پرتحرک بین 83 تا 114 گرم می باشد.

آیا زمان خاصی برای مصرف پروتیین ها جهت عضله سازی بهتر بدن وجود دارد؟  

تحقیقات نشان داده اند که زمان مصرف پروتیین نیز می تواند بر کیفیت و تاثیرگذاری آن اثر داشته باشد. در بسیاری از مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که مصرف پروتیین قبل از خواب می تواند تاثیر بسزایی در افزایش رشد ماهیچه ها داشته باشد.

همچنین مصرف پروتیین بلافاصله پس از انجام تمرینات ورزشی نیز می تواند کمک کننده باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید