صاف شدن کف پا با افزایش سن

view

نداشتن درد در ناحیه ی پا گاهی باعث می شود تا این مسیله را جدی نگیرید. اما ممکن است کف پاهایتان به نظر صاف تر از گذشته بیاید و شما در ناحیه ی پاشنه و یا قوس پا احساس درد داشته باشید.

انجام فعالیتهای روزمره می تواند باعث شدیدتر شدن درد در انسان گردد. در صورتیکه به تازگی متوجه بروز صافی کف پا در خود شده اید. و درد را به تازگی در کف پای خود حس می نمایید بهتر است حتماً به پزشک مراجعه نمایید.

چه چیزی باعث بروز صافی کف پا می گردد؟

صافی کف پا اغلب به دلیل نقص در عملکرد تاندون مچ پا اتفاق می افتد. تاندون در درون پا به استخوان پا متصل است. وظیفه ی تاندون حفاظت از قوس پا و فراهم کردن قوای لازم برای پا حین راه رفتن است.

فاکتورهایی که باعث افزایش احتمال بروز صافی کف پا می شود شامل

: فشار خون بالا، چاقی، دیابت، سابقه ی جراحی مچ پا و یا سابقه ی تروما در مچ پا، آرتریت روماتویید و ... خطر ابتلا به صافی کف پا در افراد بالای 40 سال که بی تحرک و چاق هستند بیشتر از سایر افراد .
 بروز جراحت مانند شکستگی استخوان و یا جابجایی استخوان، پارگی و یا کشیدگی تاندون و یا آرتریت می توانند باعث اختلال در عملکرد تاندون ها شوند. اما در اغلب موارد صافی کف پا بصورت تدریجی و با افزایش سن و افزایش وزن اتفاق می افتد.
بروز صافی کف پا در زنان سه برابر مردان است، مخصوصاً در سنین بالاتر از 40 سال در صورتیکه متوجه بروز صافی کف پا در خود شده اید هر چه زودتر به دنبال درمان آن باشید. هر چه زودتر به پزشک مراجعه نمایید احتمال بهبودی شما بیشتر خواهد بود.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید