عادات مناسب برای حفظ زیبایی پوست

view

نوع پوست خود را بشناسید. پوست‌های خشک، زمخت و پوسته پوسته اند. پوست‌های چرب براق و چرب‌اند. پوست‌های ترکیبی در برخی از قسمت‌ها مثل گونه خشک و در برخی قسمت‌ها مانند بینی چرب هستند. پوست‌های حساس پوست‌هایی هستند که بعد از استفاده از لوازم آرایشی دچار سوختگی یا خارش می‌شوند. پوست معمولی پوست‌های متعادل شفاف و غیر حساس هستند.

از شوینده‌های مناسب برای پوست صورت استفاده نمایید. از یک صابون ملایم جهت پاک کردن صورت خود استفاده نمایید.

از کرم های ضد آفتاب‌ استفاده نمایید.اگرچه برخی از کرم‌های مرطوب کننده حاوی ضد آفتاب‌ هم هستند اما بهتر است که از کرم‌های ضد‌ آفتاب جداگانه استفاده نمایید. اشعه‌ی آفتاب می‌تواند در زمانی‌ کم‌تر از 15 دقیقه به پوست شما آسیب برساند حتی اگر جوان هم باشید، احتمال ابتلابه سرطان پوست در شما وجود دارد. از کرم‌های ضد‌ آفتابی استفاده کنید که دربرابر اشعه یو وی  نوع آ و ب مقاومند و دارای spf حداقل 30 باشد. به خاطر داشته باشید حتی اگر هوا آفتابی نیست نیز از کرم‌های ضد آفتاب استفاده نمایید و هر 2 ساعت کرم صورت خود را تجدید نمایید.

شست‌و شوی مداوم پوست باعث خشکی پوست می‌شود. هر روز صبح صورت خود را با آب ولرم بشویید. و از حوله‌ی نرم برای خشک کردن آن استفاده نمایید. شب‌ها نیز به منظور از بین بردن آلودگی‌ها و آرایش صورت، صورت خود را با آب و صابون ملایم بشویید.

برای حفظ زیبایی پوست، بدون شستن آرایش صورت به رختخواب نروید. یکی از دلایل آکنه و جوش باقی ماندن مواد آرایشی بر روی صورت است.

استفاده از وسایل آرایش مناسب. از مواد آرایشی استفاده نمایید که غیر چرب باشند و حتماً به تاریخ انقضای آن دقت کنید؛ حتی اگر روی کالا قید نشده باشد باید بدانید که هریک از لوازم آرایش را برای مدت کوتاهی می‌توانید استفاده نمایید. مثلاً ریمل را فقط 4 ماه پس از باز کردن می‌توانید استفاده نمایید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید