علائم و درمان درد متاتارس یا سندرم درد قدام پا

دکتر مهرداد تنگستانی نژاد

view

علائم و درمان درد متاتارس یا سندرم درد قدام پا

درد متاتارس یا سندرم درد قدام پا

علائم درد متاتارس

  • درد یا ناراحتی
  • تورم
  • دردمفصل
  • عدم تحمل وزن

درباره درد متاتارس

درد متاتارس درد در مفاصل کف پا است. فشار، شکستگی، کفش نامناسب، مشکلات عصبی، اضافه وزن، ورم مفاصل، هالوکس واگوس ،انگشت پا چکشی می تواند باعث درد این مفاصل شود. در برخی از موارد، هیچ علت واضحی وجود دارد. اکثر افراد مبتلا به درد متاتارس با مسکن ،استراحت، یخ، مسکن های بدون نسخه، و کفی های کفش مخصوص بهبود می یابند. گاهی اوقات، پزشکان عمل جراحی در ناحیه متاتارس برای درمان انجام می دهند.درد متاتارس درد در مفاصل کف پا است. فشار، شکستگی، کفش نامناسب، مشکلات عصبی، اضافه وزن، ورم مفاصل، هالوکس واگوس ،انگشت پا چکشی می تواند باعث درد این مفاصل شود. در برخی از موارد، هیچ علت واضحی وجود دارد. اکثر افراد مبتلا به درد متاتارس با مسکن ،استراحت، یخ، مسکن های بدون نسخه، و کفی های کفش مخصوص بهبود می یابند. گاهی اوقات، پزشکان عمل جراحی در ناحیه متاتارس برای درمان انجام می دهند.

درد پا در ورزشکاران رو به افزایش است.زمانی که توپ شوت می شوند نیروی بدن شما از طریق پا به توپ وراد می شود.با دویدن نیروی وزن به 275% افزایش می یابد.یک مایل دویدن نیرویی معادل 110 تن بر هر پا وارد می کند.45 % شکستگی های فشاری ،که از علل شایع درد پا هستند،در دونده های خانم رخ می دهد.

خود مراقبتی در درد متاتارس

خوددرمانی شامل: -پوشیدن کفش های مناسب و با فضای کافس برای انگشتان و کفی های مناسب -مصرف داروهای ضد التهاب -استراحت تا زمان برطرف شدن درد . تورم میباشد.در صورت باقی ماندن علائم به پزشک مراجعه کنید.

پزشک چگونه درد متاتارس را تشخیص میدهد

پزشک با گرفتن شرح حال ،معاینه بالینی، عکسبرداری اشعه ایکس و سایر تست های مورد نیاز تشخیص می دهد.

عوامل خطر ابتلا به درد متاتارس

-آرتریت(التهاب مفاصل) -پوشیدن کفش های پاشنه بلند -ورزش هایی با فشار بالا بر بدن

درمان درد متاتارس

درمان شامل موارد زیر است: -استراحت -یخ و کمپرس سرد -داروهای ضد التهاب -تزریق کورتون -کفش های طبی و کفی های مناسب -جراحی در صورت بروز مشکلات عصبی

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

درد شدید پا می تواند علامت شکستگی استخوان یا مشکلات دیگری باشد که باید توسط دکتر ارزیابی گردد.

انتظار میرود در درد متاتارس

درد متاتارس معمولا با درد مبهم که با گذشت زمان بدتر میشود شروع می شود، و راه رفتن دشوار می شود. این که چه مدت درد طول می کشد بستگی به علت آن دارد. شکستگی ،فشار وارده ممکن است باعث آن باشند. در عرض چند هفته درمان می شود اما برخی افراد با مشکلات عصبی وعدم بهبود درد ممکن است به جراحی نیاز داشته باشند. با این حال، بسیاری از مردم به انجام عمل جراحی نیاز ندارد.

عوامل تشدید کننده درد متاتارس

-کفش های تنگ -کفش های بدون قوس یا پد های قوس دار -اضفه وزن -ورم مفاصل -راه رفتن یا ایستادن بیش از حد

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید