فلج اطفال در شرف ریشه کنی است

view

 رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر گفت: وقتی می گوییم یک بیماری ریشه کن شده که شاهد وجود اثرات و عوامل آن در انسان، حیوان، گیاه و طبیعت نباشیم.

به گزارش وب دا ؛ دکتر محمدمهدی گویا افزود: بیماری آبله تنها بیماری است که ریشه کن شده و بیماری فلج اطفال نیز در شرف ریشه کنی است و مابقی بیماری های واگیر یا در مراحل حذف هستند یا در شرایط تحت کنترل قرار دارند.

 

امسال هنوز هیچ مورد کرونا ویروس گزارش نشده است

 

وی در ادامه وضعیت عربستان درباره کرونا ویروس را مورد اشاره قرار داد و گفت: خوشبختانه طی امسال هنوز هیچ موردی از وجود کرونا ویروس در ایرانیان گزارش نشده است در حالی که سال گذشته شاهد 6 مورد در استان کرمان بودیم که 4 مورد آن انتقال بیمارستانی بود که کنترل شد.

گویا تصریح کرد: کرونا ویروس در عربستان و برخی کشورهای خاورمیانه گزارش شده است و شاهد یک همه گیری چشم گیر از این بیماری در شهر ریاض عربستان هستیم که خوشبختانه هیچ زایری از ایران به آن شهر نمی رود.

رییس مرکز مدیرت بیماری های واگیر گفت: البته باید اشاره کنیم که اطلاعات همه گیرشناسی کرونا ویروس هنوز ناقص است ولی در سال 2015 شاهد نفوذ این بیماری از یک شخص کره ای ساکن در عربستان به آن کشور و ابتلای بیماران در بیمارستانی در کشور کره جنوبی به خاطر آن فرد بودیم.

وی افزود: منشاء انتقال کرونا ویروس می تواند شترهای آلوده یا مصرف لبنیات آنها باشد و یا انتقال از فرد بیمار به دیگران به ویژه کادر بیمارستانی که تماس مستقیم با بیمار دارند.

وی از اطلاع رسانی جامع به زایران عربستان سخن به میان آورد و بیان داشت: زایران تا دو هفته پس از ورود به کشور هم مراقبت می شوند، هرچند باید گفت عربستان نیز اقدامات وسیعی برای کنترل این بیماری انجام داده است.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید