مواد غذاییتان را با روغن زیتون بکر سرخ کنید

view

در مطالعه ای که در دانشگاه گرانادای اسپانیا صورت پذیرفت نتایج نشان داد که در رژیم غذایی مدیترانه ای، غذاهایی که با روغن زیتون سرخ می شوند نیز جزو غذاهای مفید محسوب می گردند.

خواص رژیم غذایی مدیترانه ای

 رژیم غذایی مدیترانه ای جزو رژیم های غذایی کمک کننده به ارتقاء سلامت افراد است. این نوع از رژیم باعث کاهش خطر بروز عارضه های قلبی، سکته شده و همچنین به بهبود سلامت سیستم گوارش، کند شدن فرایند پیری مغز و کاهش خطر ابتلا به بیماریهای دژنراتیو مزمن کمک می نماید.

ویژگی رژیم غذایی اسپانیایی

در رژیم غذایی اسپانیایی، سبزیجات و روغن زیتون بکر نقش اساسی دارند. سبزیجات و روغن زیتون بکر منبع مناسبی از فنل ها هستند. فنل ها خاصیت آنتی اکسیدانی دارند و به ارتقاء سلامت افراد کمک می نمایند.

فواید سرخ کردن با روغن زیتون بکر

در تحقیق صورت پذیرفته پژوهشگران دانشگاه گرانادا به بررسی  روشهای مختلف پخت و پز را بر روی حفظ آنتی اکسیدانهای غذاها و حفظ فنل های موجود در مواد غذایی را مورد بررسی قرار دادند. نتایج حاکی از آن بوده است که سرخ کردن مواد غذایی در زیتون بکر باعث کاهش رطوبت می شود. فنل ها از  روغن زیتون بکر به مواد غذایی که در در حال سرخ شدن هستند وارد می شود و باعث افزایش خواص مواد غذایی می شود. بنابراین سرخ کردن مواد غذایی مخصوصاً سبزیجات که حاوی فنل هستند در روغن زیتون بکر از خواص آنتی اکسیدانی و فواید آن نمی کاهد بلکه باعث افزایش ترکیبات مفید غذا می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید