مواد مغذی لازم در رژیم غذایی قسمت اول

view

ویتامین آ:

برای حفظ سلامت چشمانتان، بدن به ویتامین آ نیاز دارد. مصرف مواد غذایی زرد یا نارنجی رنگ مانند پرتقال یا هویج می تواند مقدار مورد نیاز ویتامین آی بدن را تامین نماید.

دیگر مواد غذایی حاوی ویتامین آ شامل:

هویج، کدو، سیب زمینی شیرین، بروکلی و اسفناج. ویتامین آ در بدن به حفظ و ارتقاء سلامت سیستم بینایی و سیستم ایمنی بدن کمک می ­نماید.


منیزیم:

بدن برای جلوگیری از بروز بیماریها به منیزیم نیاز دارد. مواد غذایی سرشار از منیزیم شامل لوبیا، غلات کامل، نخود و مغزها می­ باشد. مصرف مواد غذایی حاوی منیزیم می ­تواند به بدن شما در مقابله با بیماریها کمک نماید.


پتاسیم:

پتاسیم از دیگر مواد مغذی مورد نیاز بدن انسان است. مواد غذایی حاوی پتاسیم شامل، سیب زمینی، شیر، آوو کادو، موز و حبوبات می باشد. مصرف مواد غذایی حاوی پتاسیم به ارتقاء عملکرد سیستم عصبی انسان کمک می نماید.


ویتامین دی:

ویتامین دی نیز از دیگر مواد مغذی مورد نیاز بدن انسان است. ماهیچه ها، استخوانها و سیستم عصبی انسان برای عملکرد صحیح نیاز به ویتامین دی دارند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید در فصلهای سرد سال، همچنین مصرف مکمل های غذایی و همچنین مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین دی می توانند به بدن در تولید این ماده ی غذایی کمک نمایند.


مواد غذایی حاوی ویتامین دی شامل

ماهی سالمون، جگر، زرده ی تخم مرغ، پنیر، شیر و ... می باشد.


البته امروزه بسیاری از مواد غذایی فراوری شده را معمولاً کارخانه ها با ویتامین دی غنی می سازند.


کلسیم:

بدن انسان برای حفظ سلامت استخوانها و دندانها به کلسیم نیاز دارد. مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم به حفظ سلامت ماهیچه ها کمک می نماید. این ماده ی مغذی همچنین به حفظ سلامت قلب نیز کمک می کند. مواد لبنی منبع مناسبی از کلسیم هستند.

مواد غذایی حاوی کلسیم شامل:

کلم بروکلی، ماهی، شیر و ... بدن برای جذب کلسیم به ویتامین دی نیز نیازمند است.


در رژیم غذایی خود به ویتامینهای بی توجه کنیددیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید