نگرانی افرادیکه قصد گیاهخواری دارند

view

بسیاری از افراد فکر می کنند که تنها گوشت های قرمز و سفید می توانند تامین کننده ی نیاز بدن به پروتیین باشند. اما بهتر است بدانید که گیاهان نیز می توانند حاوی پروتیین باشند. مصرف برخی از سبزیجات می تواند تامین کننده ی میزان پروتیین مورد نیاز بدن انسان باشد. پروتیین لازم برای تولید بافتهای ماهیچه ای بدن را تامین نماید. برای مثال کلم بروکلی به میزان یک فنجان حاوی حدود 3 گرم پروتیین است و یا مغزهایی همچون فندق، بادام و گردو و یا مغزدانه ی آفتابگردان، همگی حاوی پروتیین هستند و می توانند پروتیینهای مورد نیاز بدن انسان را تامین نمایند.
فراورده های لبنی، تخم مرغ و سویا از دیگر مواد غذایی هستند که مصرف آنها به منظور تامین پروتیین مورد نیاز بدن به گیاهخواران توصیه می گردد. در صورتیکه از تمام این مواد غذایی مصرف نمایید می توانید مطمین باشید که بدن شما به تمام آمینواسیدهای مورد نیاز در جهت رشد بافتهای بدن و ترمیم قسمتهای آسیب دیده را از این مواد غذایی تامین خواهد نمود. حبوبات: حبوباتی همچون عدس، لوبیا و ... حاوی مقادیر زیادی پروتیین دارند.
هر فنجان حبوبات حاوی حدود پانزده گرم پروتیین است. حبوبات می تواند پروتیین مورد نیاز بدنتان را تءمین نماید. فراورده های لبنی: مصرف فراورده های لبنی نیز به افراد گیاهخوار توصیه می شود. مصرف فراورده های لبنی می تواند بسیاری از نیازهای بدن همچون کلسیم و پروتیین را تامین نماید. فراورده های لبنی: مصرف فراورده های لبنی نیز به افراد گیاهخوار توصیه می شود. مصرف فراورده های لبنی می تواند بسیاری از نیازهای بدن همچون کلسیم و پروتیین را تامین نماید. البته دقت کنید که حین انتخاب فراورده های لبنی از انواع کم چرب آن مصرف نمایید.
 مغزها: مغزها حاوی مواد مغذی بسیاری هستند. انواع آنتی اکسیدان، اسیدهای چرب، ویتامین ها آ و ای در مغزها وجود دارند. مغزها همچنین سرشار از فیبر هستند البته خوب است بدانید  که اگر چه مصرف مغزها برای ارتقای سلامت، انسان کمک کننده است. اما مصرف بیش از اندازه ی مغزها می تواند باعث دریافت کالری بیش از نیاز بدن باشد و بروز اضافه وزن و چاقی را در پی داشته باشد.
تخم مرغ: یکی دیگر از مواد غذایی حاوی پروتیین تخم مرغ است. نوع پروتیین موجود در تخم مرغ هم ارزش با سایر انواع پروتیینهای گوشتی است. یک تخم مرغ درشت حدود 6 گرم پروتیین مورد نیاز بدن ار تامین می کند. سویا: دانه ی سویا نیز حاوی مقادیر زیادی پروتیین است و نوع پروتیین آن نیز از انواع با کیفیت است.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید