ورزش و تناسب اندام و لاغری

view

برای حفظ و بهبود سلامتی ، افراد  19 تا  64 ساله به چه باید علاوه بر رژیم غذایی مناسب و تغذیه، در هفته 2نوع ورزش و  فعالیت بدنی را  که شامل ورزشهای هوازی  ایروبیک) و ورزش های تقویت کننده عضلات است انجام دهند. میزان نیاز هفتگی شما به فعالیت بدنی، بستگی به سنتان دارد.

دستورالعمل فعالیت بدنی در افراد  19-64 ساله

حداقل 150 دقیقه فعالیت ایروبیکی در حد متوسط مانند دوچرخه سواری یا پیاده روی سریع در هر هفته   و  ورزش تقویت کننده عضلات برای  2روز یا بیشتر در هر هفته به صورتی که تمامی ماهیچه های بزرگ بدن  (پاها، باسن، کمر، شکم، قفسه سینه، شانه ها و بازوها) در آن دخیل باشند.

یا

75 دقیقه فعالیت ایروبیکی شدید مانند دویدن یا تنیس یک نفره در هر هفته  و ورزش تقویت کننده عضلات برای  2روز یا بیشتر در هفته به صورتی که تمامی ماهیچه های بزرگ (پاها، باسن، کمر، شکم، قفسه سینه، شانه ها و بازوها) در آن دخیل باشند.

یا

مخلوطی از فعالیت های ایروبیکی متوسط و شدید در هر هفته. برای مثال، 2 ست 30 دقیقه ای دویدن به علاوه 30 دقیقه پیاده روی سریع برابر است با 150 دقیقه فعالیت ایروبیکی متوسط  و ورزش تقویت کننده عضلات برای  2روز یا بیشتر در هر هفته به صورتی که تمامی ماهیچه های بزرگ (پاها، باسن، کمر، شکم، قفسه سینه، شانه ها و بازوها) در آن دخیل باشند.

به خاطر داشته باشید که از لحاظ سلامتی، اثربخشی یک دقیقه فعالیت شدید مشابه با دو دقیقه فعالیت متوسط می باشد.


منبع: nhs.uk

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید