چرا باید پیاده روی کنیم؟

view

 سعی کنید هر روز ده هزار قدم پیاده روی نمایید.

در پژوهشهای صورت پذیرفته نتایج نشان داده اند که انجام 150 دقیقه ورزش روزانه به همراه کاهش 7 درصدی وزن بدن می تواند تاثیر بسزایی در کاهش شانس ابتلای فرد به دیابت داشته باشند.

از آنجا که در هر زمان و مکانی می توان پیاده روی انجام داد و همچنین به مفاصل و رباط ها فشار بیش از حد وارد نمی گردد، می توان پیاده روی را یک ورزش مناسب برای همه ی افراد در همه ی رده های سنی دانست. در بسیاری از برنامه های تناسب اندام مقدار پیشنهادی انجام این ورزش ده هزار قدم می باشد، که چیزی حدود 8 کیلومتر است. بهتر است پیاده روی را از میزان کم آن شروع نمایید و رفته رفته بر مسافت آن بیافزایید.

فواید پیاده روی

 از جمله اثرات مثبت  پیاده روی کنترل قند خون می باشد. وقتی شما به پیاده روی می پردازید به بهبود هموگلوبین AIC خود کمک می نمایید. هموگلوبین AIC شاخص کنترل قند خون شما در چند ماه گذشته می باشد. از دیگر فواید انجام پیاده روی­ منظم  مدیریت و کنترل وزن است. انجام پیاده روی باعث سوزاندن کالری های اضافی بدنتان می گردد. البته آنچه که در فرایند کاهش وزن مهم است این مسیله است که میزان کالریهای دریافتی بدنتان، نباید بیشتر از کالریهایی باشد که می سوزانید.

 یکی از عوامل تاثیر گذار در ثابت نگه داشتن وزن و کنترل آن انجام ورزشهای منظم است. ارتقاء سلامت قلب نیز یکی دیگر از فواید انجام پیاده روی می باشد.

انجام پیاده روی به افراد در کاهش فشار خون و کاهش کلسترول LDL کمک می نماید.

 کاهش استرس نیز یکی از دیگر فواید انجام پیاده روی است.

 انجام ورزش باعث آزاد شدن هورمون اندورفین می گردد. آزاد شدن هورمون اندورفین باعث ایجاد احساس خوب در انسان می شود و بهبود خلق و خو و از بین رفتن اضطراب و استرس را در انسان در پی دارد.

از دیگر فواید انجام پیاده روی می توان به بهبود کیفیت خواب افراد اشاره نمود.

 وقتی شما در طول روز به ورزش می پردازید، خواب با کیفیت تری را در شب می توانید تجربه نمایید.

چگونه پیاده روی کنیم؟

برای رسیدن به پیاده روی ده هزار قدم سعی کنید حین پیاده روی گام هایتان را بشمارید. در هر هفته هزار گام به میزان پیاده روی خود اضافه نمایید. البته راهکار دیگری نیز وجود دارد، شما می توانید پیاده روی طولانی خود را به چند بخش تقسیم نمایید. 3 بار پیاده روی به مدت کوتاه پس از صرف هر وعده ی غذایی به اندازه ی 45 دقیقه پیاده روی با سرعت متوسط می تواند در کاهش قند خون موثر باشد. وقتی به هزار گام در روز رسیدید سپس مقدار گام های خود را افزایش دهید، همراه کردن وزنه حین پیاده روی به اثرات مثبت پیاده روی می افزاید.

منبع: everydayhealth.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید