چگونه پر انرژی تر باشیم

view

تابحال شده گروهی از کودکان را در حال بازی و دویدن ببینید و دلتان بخواهد که بتوانید بمانند کودکان پر از انرژی باشید؟
 نکات زیر می توانند در پر انرژی کردن شما تاثیرگذار باشند و به شما در مبارزه با خستگی و ضعف کمک نمایید.

چگونه پرانرژی باشیم

1. سطح قند خون خود را کنترل نمایید.

در طول روز باید 3 وعده ی غذایی و 2 یا 3 میان وعده داشته باشید. در واقع شما هر 2 تا 3 ساعت باید چیزی بخورید که این امر به کنترل سطح قند خون شما کمک می نماید. حتماً در خصوص انتخاب مواد غذایی خود دقت نمایید. بگذارید دچار افت قند خون شوید زیرا در این صورت غالب افراد اولین چیزی که می خورند یک بسته چیپس و یا یک شکلات تخته ای بر کالری است که این مواد غذایی باعث ایجاد احساس خستگی در شما می شوند. سعی کنید از تکه های سیب یا هویج به عنوان میان وعده استفاده نمایید.

2. ورزش منظم را در برنامه ی روزانه ی خود بگنجانیم.

انسانها برای نشستن آفریده نشده اید. سعی کنید مدام تحرک داشته باشید. انجام 3 تا 4 جلسه ورزش ایروبیک به مدت 30 تا 45 دقیقه توصیه می گردد. سعی کنید از انجام ورزشهای بسیار شدید پرهیز کنید چون انرژی زیادی از شما صرف انجام ورزشهای سنگین می شود.

3. نفس عمیق بکشید:

وقتی دچار تنش و استرس هستید نفس عمیق بکشید. تنفس اگر عمیق نباشد نمی تواند اکسیژن کافی را به سراسر بدن برساند. سعی کنید به درستی تنفس کنید.

4. خواب شبانه ی با کیفیت داشته باشید:

سعی کنید از یک خوای شبانه ی با کیفیت برخوردر باشید. داشتن 8 ساعت خواب شبانه ایده آل است اما گاهی واقع گرایانه نیست. سعی کنید حدود 8 ساعت خواب شبانه داشته باشید.

5. آب کافی بنوشید:

کم آبی بدن یکی از عوامل تاثیرگذار در ایجاد احساس خستگی در افراد است. سعی کنید در طول روز حداقل 8 لیوان آب بنوشید.

6. صبحانه بخورید:

زمانیکه از خواب برمی خیزید، سطح قند خون شما پایین است، در صورتیکه صبحانه ی مناسبی میل نکنید، سطح انرژی شما به شدت کاهش می یابد. یک فنجان قهوه نمی تواند یک صبحانه ی مناسب برای شما باشد، سعی کنید از مواد غذایی مناسب برای وعده ی صبحانه ی خود استفاده نمایید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید