4 نکته مهمی که باید در مورد نعوظ بدانید

دکتر حمیدرضا بادلی

view

نعوظ در گذشته زوایای پنهان زیادی داشت ولی در سال های اخیر با تبلیغات گسترده داروهای موثر در این زمینه، اطلاعات زیادی دراختیار مردم قرار گرفته، که باعث شده  بسیاری از زوایای پنهان آن آشکار گردد.

ولی با تمام این اطلاعاتی که در مورد اختلال نعوظ (شق کردن یا راست کردن آلت ) وجود دارد بسیاری از مردان و زنان آگاهی لازم در مورد آن ندارند.

 

چهار نکته مهم نعوظ شامل:

 

۱. اختلالات نعوظ اغلب ناشی از بیماری هایی است که با افزایش سن شایع می شوند و گاهی بدنبال مصرف داروهایی که برای درمان این بیماری ها مانند فشارخون بالا و دیابت ... ایجاد می شود. از علل دیگر جراحی پروستات، استرس، برهم خوردن روابط زوج و افسردگی هستند

۲. عوامل دیگر مانند افزایش سن، کاهش قدرت الاستیسیتی بافتی و انتقال پیام های عصبی را در ایجاد آن دخیل می دانند. اما با وجود شناخت تمام این یافته ها ، گاهی عامل آن ناشناخته می ماند.

۳.یکی از علل مهم اختلال راست کردن آلت ، بیماری های قلبی و عروقی است. یعنی همان تاثیری که تنگی ناشی از تصلب شرایین بر روی قلب می گذارد می تواند عروق دستگاه تناسلی را هم در گیر نماید.

۴. یک واقعیت جالب در مورد اختلال شق شدن وجود دارد که بتازگی هم در مطالعات ثابت شده، روند فراز و فرود این مشکل است یعنی گاهی بیمار از آن رنج می برد وبعد برای دوره ای کاملا مشکل بر طرف می گردد.

 درمان اختلال نعوظ علیرغم علل یادشده در بسیاری از مواقع آسان است. کاهش وزن و ورزش یکی از بهترین توصیه هاست که در مطالعات با تاثیری که در بهبود تصلب شرایین می گذارد نقش آن ثابت شده است. در مواردی هم ممکن است نیاز به دارو باشد که به لطف داروهای متنوع در این زمینه، دستیابی به درمان مناسب دور از انتظار نیست.

 

بیشتر بخوانید 

چگونگی درمان اختلالات نعوظ در مردان
با پیشرفت علم پزشکی داروهایی برای درمان اختلالات نعوظ معرفی شده اند
تاثیر افزایش سن در بروز اختلالات نعوظ در مردان
با افزایش سن در مردان احتمال بروز اختلالات نعوظ نیز افزایش می یابد.
آزمایشات لازم جهت بررسی اختلالات نعوظ در مردان
با انجام برخی از آزمایشات می توان به بررسی اختلالات نعوظ و کاهش تمایل جنسی در مردان پرداخت.
علل بروز اختلالات نعوظ در مردان
اختلالات نعوظ در مردان بدلیل مشکلات روحی و روانی و جسمانی ممکن است اتفاق افتد.
منبع: Harvard University
دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۳۰ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید