6 روش برای خارش پوست ناشی از پسوریازیس

دکتر حمیدرضا بادلی

view

 خارش پوست ناشی از پسوریازیس

اگر خارش با کارهای روزمره تداخل دارد ، برای تسکین یافتن، این راهکارها را در نظر بگیرید.

افراد مبتلا به پسوریازیس گزارش می کنند که پوست به طور مداوم خارش دارد و یکی از آزار دهنده ترین علائمی است که تجربه می کنند. خارش می تواند دردناک باشد، با خواب تداخل داشته باشد و تمرکز در محل کار را سخت کند.

اگر با خارش پوست مربوط به پسوریازیس خود مبارزه می کنید، در اینجا شش راهکار وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند تا کمی تسکین پیدا کنید.

1. پوست خود را مرطوب نگه دارید. خشکی پوست خارش دارد و می تواند خارش پسوریازیس را بدتر کند. روزانه از مرطوب کننده استفاده کنید. از صابون های ملایم استفاده کنید که پوست شما خشک نشود. اگر هوایی که در آن زندگی می کنید بسیار خشک است، از مرطوب کننده استفاده کنید.

2. خنک بمانید. گرمای بیش از حد می تواند پوست شما را دچار خارش کند. به جای آب داغ از آب ولرم برای دوش و حمام استفاده کنید. اگر در روزهای گرم هستید لباس سبک بپوشید تا بیش از حد گرم نشود. کولر را در داخل خانه روشن کنید. پک های یخ را در فریزر خود نگه دارید و آنها را برای رفع این حالت روی نقاط خارش آور بمالید. برخی از لوسیون ها شامل مواد خنک کننده مانند منتول هستند.

 

3. آنها را محکم خارش ندهید. خارش شدید فقط باعث تسکین موقت پوست می شود. در واقع باعث خراشیدگی پوست شما می شود زیرا فیبرهای عصبی را در پوست شما فعال می کند. اگر احساس کردید که وسوسه شدید که خارش دهید، منطقه را با پوشاندن لباس یا یک باند، موقت بپوشانید. ناخن های خود را طوری تنظیم کنید که در صورت خارش باعث آسیب به پوست شما نشوند.

4- با پوست خود ملایم رفتار کنید. به جای اینکه پوست خود را با شدت بشویید ، به آرامی بشویید. از صابون های خشن که باعث خشک شدن و تحریک پوست شما می شود ، خودداری کنید. لباس هایی با پارچه های نرم را انتخاب کنید که به بهبود خارش کمک می کند.

5- از استرس خودداری کنید. استرس باعث افزایش خارش می شود. روش هایی برای کنار آمدن با استرس پیدا کنید ، مانند انجام کارهایی که از آن لذت می برید و فعالیت هایی که ذهن شما را به چیز دیگری غیر از استرس خود معطوف می کند. مراقبه ، یوگا و گذراندن وقت با دوستان و عزیزان را در نظر بگیرید.

6. با پزشک خود صحبت کنید. درمان پسوریازیس شما می تواند به کاهش خارش که تجربه می کنید کمک کند. به پزشک بگویید که چگونه خارش در فعالیت های روزانه شما دخالت دارد. او ممکن است یک استراتژی جدید برای درمانتان در نظر بگیرد.

شدت درگیری بیماری پسوریازیس شما چقدر است؟
هر فردی که دچار بیماری است تمایل دارد که بداند شدت بیماری او به چه میزان است این نگرانی در مورد ب...
پادکست دکترهمه: ایا پسوریازیس واگیردار است؟
در این پادکست در خصوص این که پسوریازیس چه بیماری پوستی است و ایا واگیر دارد یا خیر خواهید شنید
پادکست دکترهمه: داروهای ایجاد کننده پسوریازیس کدامند؟
در این پادکست توضیحاتی در مورد این که داروهای ایجاد کننده پسوریازیس کدام هستند ارائه می شود
از پسوریازیس یا صدفک چه می دانید؟
پسوریازیس یک بیماری ژنتیکیست و زمانی اتفاق می افتد که سلولهای پوست بیش از حد رشد کرده و روی هم در...
بارداری و شیردهی در مادران مبتلا به پسوریازیس
برای کسانی که مبتلا به بیماری‌های مزمن هستند نظیر پسوریازیس یا آرتریت پسوریاتیک، بارداری و ش...
راهکارهای کنترل محرکهای پسوریازیس
استرس، آب و هوا ، نوشیدن الکل و استعمال سیگار می توانند باعث تحریک پسوریازیس شوند.
دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۲۸ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید