7 فایده ی ورزش و فعالیت جسمانی منظم

view

فواید ورزش و سلامت:

 ورزش وزنتان را کنترل می نماید.

ورزش کردن می تواند از افزایش وزن بی رویه جلوگیری کرده و سلامت افراد را حفظ می کند.


وقتی که شما یک فعالیت جسمانی انجام می دهید، کالری بیشتری را می سوزانید.

هر چه فعالیت شما بیشتر باشد کالری سوخته شده بیشتر می شود.

در صورتیکه نمی توانید زمان مشخصی را برای ورزش کردن اختصاص دهید سعی کنید در طول روز فعال تر باشید بصورتیکه بجای استفاده از آسانسور از پله استفاده کنید.ورزش باعث کاهش بیماری و افزایش سلامت می شود.

 آیا نگران بیماریهای قلبی، فشار خون بالا، چربی و قند بالا هستید؟

دیگر نگران نباشید، ورزش کردن می تواند با افزایش لیپو پروتیین خوب با دانستیه ی بالا و کاهش تری گلیسیرید به سلامت شما کمک نماید.

همچنین ورزش می تواند بیماریهای مختلفی نظیر سکته ها، بیماریهای متابولیک، نوع 2 دیابت، افسردگی، انواع خاصی از سرطان و آرتروز را کاهش دهد.

ورزش باعث بهتر شدن خلق و خو می شود.

سی دقیقه ورزش یا پیاده روی می تواند روحیه ی افراد را ارتقاء دهد. مواد شیمیایی در درون مغز پس از ورزش تحریک شده که می تواند باعث ایجاد احساس شادی شود. ورزش همچنین می تواند با بالا بردن سطح اعتماد به نفس حس خوبی در فرد ایجاد کند.ورزش باعث افزایش انرژی می شود.

 ورزش و فعالیت جسمانی اکسیژن و مواد غذایی را به بافتها می رساند.

ورزش به سیستم قلبی عروقی شما اجازه می دهد که بهتر فعالیت کند. وقتی قلب و ریه ها بهتر کار کنند شما انرژی بیشتری برای انجام امور روزمره خواهید داشت.

ورزش کردن باعث بهتر شدن کیفیت خواب فرد شود.

ورزش روزانه می تواند در سریعتر و عمیق تر خوابیدن کمک کند. اما به خاطر داشته باشید که پیش از خواب ورزش نکنید چون باعث انرژی بیشتر در شما و نخوابیدن می باشد.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید