آخرین اخبار از کرونا : از آخرین آمار ابتلا به کرونا تا رباتی که ابتلا به کرونا را ردیابی می‌کند

view

هم اکنون ۲۴ کشور جهان درگیر کروناویروس بوده و ۹۱۰ نفر فوت شده‌اند و بیش از ۴۰ هزار نفر درگیر این بیماری هستند.

به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت هم اکنون ۲۴ کشور جهان درگیر کروناویروس بوده و ۹۱۰ نفر فوت شده‌اند و بیش از ۴۰ هزار نفر درگیر این بیماری هستند این در حالی است که ۱۱ میلیون چینی در شهر «ووهان» به طور کامل و ۵۹ میلیون چینی در استان «هوبای» به طور نسبی در قرنطینه قرار دارند.
اما در ایران؛ دانشگاه‌های علوم پزشکی مرزی، حداکثر تلاش خود را در جهت تمهیدات لازم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا به کار گرفتند.
در فرودگاه امام (ره) علاوه بر تب سنجی، دوربین‌های حرارتی نصب شده که این کار در فرودگاه‌های بین المللی مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز نیز انجام گرفته یا در دست انجام است.
دکتر رئیسی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خواست تا مرزهای ورودی اعم از زمینی، دریایی و هوایی را به دقت کنترل کنند.
همچنین معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در مدارس امکاناتی را برای شستشوی مداوم دست‌ها با مایع مخصوص، تدارک ببینند و یکی از زنگ‌های تفریح را به صورت نمادین در هر روز، زنگ شستشوی دست‌ها قرار دهند، زیرا این کار تا ۹۰ درصد از ابتلا به کرونا جلوگیری می‌کند.

هشدار سازمان بهداشت جهانی

تدروس آدهانو مدیر کل این سازمان گفت:با توجه به اینکه ۹۹ درصد این ویروس در چین وجود دارد هنوز زود است که حالت اضطراری جهانی اعلام شود با این حال باید گفت که این ویروس یک تهدید بسیار خطرناک برای دیگر کشورهای جهان است.

این ویروس بسیار خطرناک از سرماخوردگی و سرفه آغاز می شود و به التهاب ریوی منجر خواهد شد و اگر سیستم بدنی بیمار ضعیف باشد و یا دچار امراض قلبی باشد منجر به مرگ او خواهد شد.

رباتی که ابتلا به کرونا را ردیابی می‌کند

به تازگی رباتی با صورت انیمیشنی به نام «پروموبات» در میدان تایمز واقع در نیویورک قرار داده شده تا اطلاعاتی درباره ویروس کرونا در اختیار افراد قرار دهد.عابران می توانند پرسشنامه ای که روی نمایشگری لمسی که جلوی بدنه ربات نصب شده، را پر یا حتی با این ماشین گفتگو کنند.«پروموبات» توسط یک استارت آپ در فیلادلفیا ساخته شده است. «اولگ کیورسکوتسف» مدیر بخش توسعه کسب و کار شرکت تولید کننده می گوید: ما نرم افزاری مخصوص ردیابی نشانه های ویروس کرونا ساخته ایم. ما اهمیت این مشکل و نگرانی مردم و ترس آنها را درک می کنیم. اما اگر آنها اطلاعاتی به دست بیاورند مثلا نشانه های ابتلا به ویروس کرونا چیست یا برای جلوگیری از ابتلا به کرونا چه کاری باید انجام دهند، خیالشان راحت می شود.البته این ربات ویروس را شناسایی نمی کند بلکه در نمایشگر از فرد درباره وجود نشانه هایی مانند تب بالا سوال می کند و او می تواند با بله یا خیر به این سوالات پاسخ دهد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید