آنچه باید از بیش فعالی و نقص توجه کودکان بدانیم (قسمت اول)

دکتر حمیدرضا بادلی

view

  اینها سوالاتی هستند که والدین را به خود درگیر می نمایند. در صورتیکه با کودکان مبتلا به بیش فعالی درگیر هستید خواندن این مطلب به شما توصیه می شود.
 

بیش فعالی چیست؟

بیش فعالی اختلالی است که طی آن کودک توانایی خود را برای تمرکز و توجه بر روی یک موضوع از دست می دهد کودک مبتلا به بیش فعالی اغلب به راحتی حواسش پرت می شود و در بیشتر موارد کودکی بی قرار است. برای مثال کودک در حین تدریس معلم نمی تواند بر روی مطلب مورد نظر تمرکز نماید.

علایم بروز بیش فعالی چیست؟

اولین و مهمترین علامت بروز بیش فعالی درکودکان عدم توانایی کودک در توجه کردن است. این کودکان در سنین کودکانی هستند که به خیال پردازی می پردازند و معمولا نسبت به اشتباهاتشان توجهی ندارند.از دیگر علایم کودکان بیش فعال بی قراری کودکان است. به طوری که مدام در حال جنب و جوش و دویدن هستند، و به ندرت می توان این کودکان را در حالت نشسته  و ساکن دید.
در برخی از کودکان بیش فعال، بیش فعالی همراه با پرحرفی و سروصدای بسیار است. بیش فعالی می تواند همراه با صبر نکردن برای اتمام صحبت دیگران وقطع کردن صحبت معلم باشد.

 ابتلا به بیش فعالی و تاثیر آن بر زندگی روزمره  کودک


درصورتیکه بیش فعالی کودک تحت درمان قرار نگیرد می تواند زندگی روزمره کودک را تحت شعاع خود قرار د هد.
در واقع پیامدهای ناشی از بیش فعالی کودک عملکرد مدرسه و روابط دوستانه تاثیرگذار می تواند باشد. بیشتر افرادی که دچار بیش فعالی است از از روابط دوستانه خوبی برخوردارنیستند. همچنین احتمال بروز افسردگی در این کودکان بیشتر از سایر کودکان است.

علل بروز بیش فعالی


عملکرد متفاوت  مغز کودکان بیش فعال علت بروز بیش فعالی است
دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۲۷ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید