آیا خوردن مغزها عارضه دارد

view

علیرغم تصور اشتباه بسیاری از افراد مصرف مغزها اگر چه حاوی چربی هستند همراه با فواید بسیاری برای بدن انسان است. چربی موجود در مغزها  از نوع چربی مفید می باشد و می تواند برای بهبود سلامت قلب کمک کننده باشد. در واقع چربی موجود در مغزها از نوع چربی غیر اشباع می باشد.
در مغزها ترکیباتی وجود دارد که برای بهبود سلامت عمومی بدن انسان بسیار مفید هستند. برای مثال در پسته ترکیباتی همچون لوتیین و اگزالتین وجود دارد که جزو آنتی اکسیدانهای موثر در حفظ سلامت چشم هستند. 
بادام نیز حاوی ویتامین ای می باشد. اگر چه پسته و بادام جزو مغزهای مفید هستند اما پزشکان توصیه می کنند که در مصرف این مغزها زیاده روی ننمایید. زیرا مصرف بیش از حد مغزها اگر چه می تواند همراه با فواید بسیاری برای بدن انسان باشد اما می تواند باعث جمع شدن کالری بیش از اندازه در بدن شده و اضافه وزن و چاقی را برای انسان به همراه داشته باشد.
 از دیگر مغزهایی که مصرف آن به افراد توصیه می شود گردو است. گردو نیز حاوی چربیهای مفید است و همچنین حاوی مقدار زیادی اسید چرب امگا تری می باشد که می تواند در حفظ و بهبود سلامت قلب انسان کمک کننده باشد. در مصرف گردو نیز سعی کنید افراط نکنید. هر سی گرم مغز حاوی حدود 200 کالری است. در نتیجه اگر می خواهید تنها از خواص مغزها برخوردار باشید و دچار اضافه وزن ناشی از مصرف مغزها نشوید حتماً در میزان مصرف آن دقت نمایید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید