آیا ماده غذایی بدون کالری وجود دارد؟

view

 پرسشی که اغلب پرسیده می شود آنست که آیا مواد غذایی وجود دارند که فرایند خوردن آنها باعث سوزانده شدن کالری ناچیز آن مواد غذایی باشد و در نتیجه مقدار کالری سوزانده شدن غذا یکسان باشد؟

 اغلب افراد تصورات نادرستی از این مواد غذایی دارند. در میان غذاهای با کالری کم و یا منفی می تواند آب و برخی دیگر از مواد غذایی را نام برد و تقریباً تمام غذاهایی که ما مصرف می کنیم دارای کالری هستند.

اگر این چنین نبود فرایند کاهش وزن بسیار سریع تر پیش می رفت، این باور که با مصرف برخی از مواد غذایی ما می توانیم به تعادل منفی بین کالریهای دریافتی و کالریهای سوزانده شده برسیم، یک تصور اشتباه است.

غذاهای کم کالری کدامند؟

 سیب، گل کلم، هویج، کلم بروکلی، چغندر، سیر، خیار، گریپ فروت، سالاد، پیاز، کدو سبز، اسفناج، شلغم و ... .

البته برای این تعادل کالری صفر و یا منفی شما باید مقادیر زیادی از این مواد غذایی را مصرف کنیم تا بدن شما مجبور باشد برای سوزاندن این مواد غذایی کالری زیادی را بسوزاند. مصرف این مواد غذایی همراه با فواید بسیاری برای بدن می باشد.

کالری کم موادغذایی فیبردار

 مصرف مواد غذایی حاوی فیبر بمانند مواد غذایی پرکالری می توانند شما را سیر کنند اما کالری کمی را به بدن شما وارد می کنند. با مصرف این گونه مواد غذایی فضای زیادی از معده ی شما پر می گردد. در صورتیکه به دنبال کاهش وزن هستید حتماً از میوه ها و سبزیجات در وعده های اصلی خود استفاده نمایید.

کالری آب چقدر است؟

 آب تنها نوشیدنی است که کالری آن صفر است. پس تا می توانید در طول روز آب بنوشید.

منبع: everydayhealth.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید