آیا ماست یونانی سلامت تر از دیگر انواع ماست است؟

خانم تانیا غفاری

view

آیا ماست یونانی سلامت تر از دیگر انواع ماست است؟

اگر به فروشگاه ها مراجعه کرده باشید ماست های یونانی را حتما دیده اید که در کنار انواع دیگر ماست به فروش می رسد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید تفاوت بین ماست یونانی و دیگر انواع ماست چیست؟

تنها تفاوت عمده این ماست ها با دیگر ماست ها این است که حاوی پروتئین بیشتری نسبت ماست معمولی است به طوری که ماست معمولی 6 گرم پروتئین داشته در حالی که ماست یونانی 16 گرم پروتئین دارد اما این میزان پروتئین به مفهوم سلامت بیشتر ماست یونانی نیست یعنی این گونه نیست که افراد الزاما باید از ماست یونانی استفاده کنند.

مهم ترین چیز در زمانی که میخوایید ماستی را انتخاب کنید این است که آن ماست از سطح چربی کمی برخوردار باشد یعنی یا کم چرب باشد یا فاقد چربی باشد و هم چنین از میزان کمی از شکر در داخل آن استفاده شده باشد که این به انواع ماستی که در فروشگاه مختلف به فروش می رسد وابسته است به همین خاطر پیشنهاد اصلی این است که سعی کنید حتما ماست و مواد لبنی را جزو رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید اما در صورتی که می خواهید از آن ها استفاده کنید حتما به کم چربی بودن و فاقد چربی بودن آن دفت کنید چون در مواردی که کم چرب هستند می توانند به حفظ بیشتر سلامت شما کمک کند.

خانم تانیا غفاری

خانم تانیا غفاری۹ مطلب

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
کارشناس تغذیه و رژیم درمانی کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی ارائه رژیم های چاقی و لاغری پکیج های لاغری یک ماه و سه ماه و ... تغذیه دوران کودکی، نوجوانی، بزرگسالی و سالمندی تغذیه دوران بارداری و شیردهی تغذیه ورزشکاران ارائه رژیم های درمانی بیماری های (دیابت، فشار خون، کبد چرب، بیماریهای قلبی عروقی، کلیوی، نقرس و ...) عضو انجمن متخصصان غذا و تغذیه ایرانی در کانادا عضو گروه رژیم شناسان انجمن تغذیه ایران
ساعت کار مطب: شنبه تا چهارشنبه 4 الی 8 عصر

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید