با خوردن آووکادو سلامت باشیم

view

در آووکادو موادمغذی نظیر پتاسیم، ویتامین E ، گروه ویتامین های B ، فولیک اسید، منیزیوم،  پتاسیم و فیبر موجود است .

نقش پتاسیم در سلامت بدن چیست

پتاسیم نقش بسیار مهمی را در سلامت قلبی، اسکلتی، گوارشی و عملکرد عضلانی ایفا می نماید و برای عملکرد مناسب تمامی سلول ها، بافت ها و ارگان های بدن ضروریست .

به علاوه مصرف خوراکی های سرشار از پتاسیم از این بابت اهمیت دارد که این غذاها به متعادل کردن اثرات فشار خون بالا کمک می کنند. عدم تعادل در نسبت سدیم به پتاسیم تنها منجر به فشار خون بالا نمی شود بلکه ممکن است باعث بروز بیماری های دیگری همچون سکته های قلبی شود .

مصرف حدود دو و نیم عدد آووکادو نزدیک به 4700 میلی­گرم پتاسیم روزانه را تامین می کند. یک آووکادو به طور متوسط شامل 40 میلی گرم منیزیم  که حدود 10% نیاز روزانه را تامین می نماید .

منیزیوم چه تاثیری در بدن دارد؟

منیزیم یک ماده معدنی است که مورد نیاز ارگان های زیادی از بدن همچون قلب، عضلات و کلیه ها می باشد.

علایم کمبود منیزیوم بدن

 اگر شما زود خسته می شوید، ضعف بدنی دارید و یا دچار ضربان نامظم قلب هستید و یا حتی اسپاسم عضلانی شما را آزار می دهد و یا چشمانتان دو دو می زند، به کمبود منیزیم در بدنتان مشکوک شوید .

آووکادو ها یکی از معدود غذاهایی هستند که شامل هر دو ویتامین C و E هستند. یک پژوهش نشان داده است که ترکیب ویتامین های C و E به آرام کردن روند بروز بیماری های مسری کمک می کند. همچنین از حملات قلبی پیشگیری می نماید .

آووکادو ها با داشتن 2/9 گرم فیبر در هر آووکادو از میزان بالایی ازفیبر برخوردارند.

اثرات فیبر بر سلامت بدن

 فیبرها نقش ضروری ای در سیستم گوارش، سلامت پوست و قلب شما دارند و می توانند قند خونتان را کنترل کنند، وزن را مدیریت کنند.

به طور کلّی وقتی شما آووکادو می خورید واقعاً بدن خود را تبدیل به پکیجی از مواد مغذّی و مفید می نمایید .

منبع: mercola.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید