تاثیر افسردگی در سلامت انسانها

view

افسردگی:

 افسردگی ماژور نوعی از افسردگی است که احساس ناامیدی به همراه برخی دیگر از علایم حداقل 2 هفته به طول انجامد و در این مدت فرد قادر به ادامه دادن روند طبیعی زندگی نیست و فعالیتهای روزمره ی او تحت الشعاع قرار می گیرد. افسردگی نوعی بیماری قابل درمان است.

علایم افسردگی
 علایم فیزیکی:

بروز افسردگی در انسان اغلب همراه با علایمی فیزیکی همچون ناتوانی، خستگی، بیخوابی، پرخوابی، سردرد، کوفتگی عضلات کاهش انرژی و عارضه های گوارشی می باشد.

علایم روحی افسردگی:

از جمله علایم افسردگی تغییر در خلق و خوی فرد است. در این زمان فرد تمایلی به ادامه ی زندگی نخواهد داشت. دیگر موقعیتهایی که در گذشته باعث خوشحالی وی می شد، تاثیری در بهبود خلق و خوی فرد نخواهد داشت. این افراد گاهی به خودکشی نیز فکر می کنند.

تاثیر افسردگی در میزان اشتها:

افسردگی در انسان می تواند همراه با تغییر در اشتهای فرد باشد. در برخی از بیماران بروز افسردگی همراه با افزایش اشتها  و در برخی افراد همراه با کاهش اشتها است. اغلب در دوران افسردگی فرد ممکن است دچار افزایش و یا کاهش وزن شدید باشد.

تاثیر افسردگی در روند زندگی:

در صورتیکه فرد مبتلا به افسردگی تحت درمان قرار نگیرد، هر گونه از علایم فیزیکی و یا روحی ناشی از بروز افسردگی می تواند باعث بروز تغییرات ناخواسته در روند زندگی فرد شوند. تمرکز فرد تحت الشعاع قرار می گیرد. تمایل جنسی در افراد مبتلا به افسردگی کاهش می یابد. 

 

منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید