تاثیر تغذیه در کاهش اضطراب

view

حدود 40 میلیون نفر از بزرگسالان امریکایی با مشکل اضطراب دست و پنجه نرم می کنند؛ این افراد در واقع 18 درصد از جمعیت امریکا را شامل می شوند.

برخی از استراتژیهای تغذیه ای می توانند به کاهش اضطراب در افراد کمک نماید.

دنبال کردن یک رژیم غذایی متعادل، نوشیدن مقدار کافی آب به منظور جلوگیری از بروز کم آبی بدن، اجتناب از مصرف الکل و کافیین و یا محدود کردن میزان مصرف الکل و کافیین می توانند به کاهش اضطراب فرد کمک نمایند.

برای مثال مصرف کربوهیدراتهای پیچیده به آرامی سوخته می شوند، بنابراین سطح قند خون فرد افت نمی کند و در نتیجه دچار اضطراب و ناراحتی نمی شود و آرامش بیشتری را تجربه خواهد نمود.

 رژیم غذایی حاوی غلات کامل، سبزیجات و میوه ها می تواند گزینه ی بهتری به نسبت رژیم های غذایی حاوی مواد غذایی فراوری شده باشد.

زمان مصرف غذا نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سعی کنید وعده های غذایی خود را حذف نکنید.

 حذف وعده های غذایی باعث کاهش سطخ قند خون فرد می شود و در نتیجه می تواند به طور غیر مستقیم اضطراب و پریشانی را در فرد ایجاد نماید.

در تحقیقاتی که بر روی مدلهای حیوانی صورت گرفت نتایج نشان داد که رژیم های غذایی با منیزیم کم باعث افزایش رفتارهای مرتبط با اضطراب در موشها می گردد در نتیجه مصرف غذاهای حاوی منیزیم می تواند باعث آرامش فرد گردد.

همچنین مواد غذایی حاوی روی مانند میگو، زرده ی تخم مرغ و گوشت گوساله از جمله غذاهایی هستند که باعث کاهش اضطراب فرد می شود.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید