تاثیر مصرف پروبیوتیک در کاهش وزن

view

پروبیوتیک ها باکتریهای خوب نام دارند. مصرف مواد غذایی حاوی پروبیوتیک می تواند باعث کاهش وزن و همچنین شاخص توده ی بدنی در انسان می شود. در جدیدترین مطالعه ای که اخیراً در مجله ی فودساینس به چاپ رسید نتایج نشان داد که استفاده از پروبیوتیک تاثیر بسزایی در کاهش وزن و شاخص توده ی بدنی دارد.

در مطالعات بسیاری پژوهشگران به بررسی فواید مصرف پروبیوتیک ها پرداخته اند. مکمل های پروبیوتیک اغلب به مواد لبنی همچون ماست اضافه می شوند و می توانند به ارتقاء سلامت عمومی فرد کمک نمایند. این مکمل ها همچنین می تواند باعث بهبود سیستم ایمنی بدن شوند. با این وجود شواهد بسیاری برای اثبات فواید و خواص پروبیوتیک ها در دسترس نمی باشند.

پژوهشگران مرکز قلب و عروق بیمارستان تایژوی چین به متا آنالیز داده های بدست آمده از 25 کارآزمایی بالینی در این زمینه پرداختند. این محققان اثرات مصرف پروبیوتیک ها را بر وزن و شاخص توده ی بدنی افراد بالغ را مورد بررسی قرار دادند.
 محققان دریافتند که مصرف پروبیوتیک ها تاثیر بسزایی در کاهش وزن بدن و شاخص توده ی بدنی دارد. تاکنون پژوهشگران کمی به بررسی اثرات مصرف پروبیوتیک ها بر وزن انسان پرداخته اند که البته نتایج این مطالعات با یکدیگر تجانس نداشته اند.
 اما اهمیت مطالعه ی حاضر از آنجاست که نتیجه ی حاصل از 25 کارآزمایی بالینی همه در یک راستا بوده و نشان دهنده ی تاثیر مثبت مصرف پروبیوتیک ها در کاهش وزن و روند سلامت بدن است
منبع: sciencedaily

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید