راهکارهای دنبال کردن رژیم غذایی قسمت دوم

view

راهکار ششم: سعی کنید از غذاهای تند مصرف نمایید.

اضافه کردن کمی فلفل به غذاهایتان باعث می شود تا غذای شما از طعم بهتری برخوردار شود و شما لذت بیشتری از ماده ی غذایی مصرفی خود خواهید برد. مطالعات انجام شده نشان داده اند که هر چه ماده ی غذایی از طعم بهتری برخوردار باشد، باعث تحریک بیشتر حس چشایی در شما شده و غذا برایتان دلچسب تر خواهد بود و باعث می شود تا شما کم تر بخورید.

راهکار هفتم: سعی کنید هنگام خرید حتماً از مواد غذایی سلامت خریداری نمایید و آشپزخانه خود را هرگز با مواد غذایی مضر چیپس و پفک پر ننمایید.

داشتن مواد غذایی سلامت در دسترس باعث می شود تا در مواقع لزوم از مواد غذایی مضر مصرف نمایید. اگر بتوانید ظرف تنها ده دقیقه یک غذای سالم و خوشمزه آماده نمایید، هرگز به رستوران برای سفارش غذا زنگ نخواهید زد. سعی کنید در یخچال همیشه پنیرهای کم چرب یا کنسرو لوبیا، یا مرغ پخته شده داشته باشید تا اگر احساس گرسنگی کردید جایگزین های غیر سالم را انتخاب ننمایید.

راهکار هشتم: جایگزین کردن مواد غذایی با سبزیجات:

اگر می توانید یک ظرف ماکارونی یا برنج بخورید، بهتر است یک ظرف سبزیجات جایگزین آن نمایید. اگر بجای مواد غذایی نشاسته دار از سبزیجات استفاده کنید می توانید کالری کمتری دریافت کنید و به کاهش وزن خود کمک نمایید.

راهکار نهم: هیچ گاه وعده ی صبحانه را حذف نکنید.

در بسیاری از مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که حذف وعده ی صبحانه یک اشتباه بزرگ برای افرادیست که به دنبال کاهش وزن خود هستند. نخوردن وعده ی صبحانه باعث می شود تا فرد گرسته تر شده و در وعده های بعدی بیشتر کالری دریافت نماید. بهتر است از شیر کم چرب و مواد غذایی فیبردار در وعده های صبحانه استفاده کنید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید