عادات مناسب برای بهبود کیفیت زندگی

view

1- عادت صبحانه خوردن:

یکی از عادات مناسبی که باعث بهبود سلامت عمومی انسان می شود عادت خوردن صبحانه در اول صبح است. خوردن صبحانه باعث می شود تا فرد در طول روز احساس گرسنگی کمتری می نماید و تمایل کمتری به خوردن بیش از حد مواد غذایی نشان دهد. خودن وعده ی صبحانه همچنین می تواند به بدن در جلوگیری از افت سطح قند خون و ارتقاء عملکرد مغز کمک نماید.

2- نوشیدن آب کافی:

نوشیدن آب کافی یکی از بهترین راهکارها در جهت کاهش وزن و جلوگیری از بروز چاقی و افزایش وزن است. جایگزین کردن نوشیدنهای حاوی قند با آب می تواند از بروز دیابت نوع دوم پیشگیری نماید. برای اینکه بتوانید آب بیشتری بنوشید می توانید کمی آب لیموترش تازه به آن بیفزایید.

3- غذا خوردن به شیوه ی کالری شماری:

شمردن کالری های مصرفی در انسان می تواند یک عادت مناسب باشد. این امر باعث می شود تا فرد کالریهای اضافی دریافت نکند و احتمال بروز بیماریها در اثر اضافه وزن را کاهش می دهد.

4- انجام فعالیتهای منظم ورزشی:

افرادیکه انجام ورزش را در برنامه ی روزانه ی خود قرار می دهند از ابتلا به افسردگی و بسیاری از بیماریها در امان هستند. بهتر است حداقل نیم ساعت در پنج روز از روزهای هفته به ورزش بپردازید.

5- استفاده ی کمتر از گوشی های هوشمند:

استفاده ی مداوم از تکنولوژیهایی همچون گوشی های هوشمند می تواند باعث بروز استرس و بیماری در انسان شود. بهتر است بجای استفاده ی مداوم از گوشی، دقت خود را به تفریحات سالم و ماندن در جمع های دوستان سپری کنید؛ این امر می تواند به ارتقاء سلامت شما کمک نماید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید