مواد غذایی مبارزه کننده با چاقی

view
 

از جمله مواد غذایی مقابله کننده با چاقی و اضافه وزن ماست یونانی می باشد.

ماست یونانی دو برابر سایر انواع ماست حاوی پروتیین می باشد.
 مصرف  ماست یونانی باعث می شود تا بیشتر احساس سیری نماییم. به علاوه  سیستم گوارش هضم پروتیین بیشتر از هضم کربوهیدراتها کالری میسوزاند. البته سعی کنید هنگام انتخاب ماست مورد نظرتان از ماست های بدون چربی و یا کم چرب و از انواع بدون شکر آن استفاده نمایید.
 

دارچین:

در مطالعات صورت گرفته بر روی این ماده غذایی نتایج نشان دادند که مصرف این ماده توانند به کنترل سطح قند خون انسان و علی الخصوص به افراد مبتلا به دیابت نوع دوم  کمک نماید. مصرف دارچین می توانند به کاهش اشتهای انسان کمک کند، در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲  مصرف دارچین بسیار کمک کننده است. دارچین را در لیوان قهوه و یا چای خود بریزید و از آن بهره مند شوید.
 

فلفل تند:

حاوی ماده ای به نام کاپسایسین است، این ماده به کاهش اشتها کمک  می نماید.البته فلفل تند مستقیما تاثیری در کاهش وزن ندارد.
 

چای سبز:

بسیاری از مطالعات صورت گرفته در زمینه ی تاثیرات چای سبز نتایج نشان داده اند که چای سبز از طریق تحریک بدن برای سوخت و ساز بیشتر تاثیر بسزایی در کاهش وزن دارد. چای سبز حاوی ماده ای به نام کاتچین است، که بر سرعت متابولیسم بدن تاثیر گذار است. می خواهید از فواید نوشیدن چای سبز برای کاهش وزن بهره ببرید،بهتر است در طول روز چندین بار چای سبز بنوشید.

گریپ فروت:

اگرچه از خواص سوزاندن چربی فوق العاده ای برخوردار نیست  اما می تواند باعث ایجاد احساس سیری در انسان گردد. این میوه حاوی فیبرهاییست  که سیستم گوارش به زمان بیشتری برای هضم آن نیاز دارد. نوشیدن یک لیوان آب گریپ فروت  قبل از غذا می تواند به کاهش اشتهای شما کمک نماید.

هندوانه:

مصرف میوه های سرشار از آب می توانند به احساس سیری در شما کمک نمایند. بسیاری از میوه ها و سبزیجات خام سرشار از آب و مواد مغذی هستند و همچنین حاوی کالری های کمی هستند، هندوانه بهترین مثال می تواند باشد.
 هندوانه حاوی آنتی اکسیدان لیکوپن است و سرشار از ویتامین آ و سی می باشد.
 

گلابی  و سیب:

سیب و گلابی حاوی مقادیر زیادی آب هستند این میوه ها را همراه با پوست میل نمایید این میوه ها با پوست از فیبر بیشتری برخوردارند. انگور و کشمش: یک چهارم فنجان کشمش  برابر دو فنجان انگور می باشد.
 
 
 
برای مطالعه بیشتر در مورد چاقی کلیک نمایید
 
 
منبع: Www.webmd.com/ diet/ slideshow- fat- fighting- Foods

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید