میوه و سبزی و چای سبز و کاهش ابتلا به سرطان

view

میوه و سبزی و چای سبز باعث  کاهش ابتلا به سرطان است 

 

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر کاسب با اشاره به معضلات مهم بهداشتی یعنی دیابت، سکته قلبی، سرطان ها و پوکی استخوان گفت: دیابت و سکته قلبی از جمله بیماریهایی هستند که عدم فعالیت و رفتارهای نادرست تغذیه ای سهم بسزایی در بروز آن ها دارد که با اجرای رفتارهای کلیدی سازمان جهانی بهداشت بخوبی می توان از بروز دیابت وبیماریهای قلبی عروقی پیشگیری کرد.

این متخصص تغذیه افزود: افزایش وزن وچاقی موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان های آندومتر، پستان، کیسه صفرا و کولون می شود و کاهش کالری دریافتی میزان ابتلا به تومور را کاهش می دهد .

وی افزود: مصرف زیاد قند های ساده موجب افزایش سطح هورمون انسولین خون شده ومی توانند درصد خطر رشد سلول های سرطانی را افزایش دهند .

وی افزود: رژیم های غذایی پرچرب درصد خطر ابتلا به سرطان هایی مثل کولون، رکتوم، مری، کیسه صفرا، پستان، تخمدان، آندومتر، پروستات، پانکراس و کلیه را بالا می برند .

این پزشک متخصص اظهار داشت: مصرف میوه و سبزی سبب کاهش احتمال ابتلا به سرطان های دهان،  حلق، حنجره، مری، ریه، معده، کلیه، کولون، رکتوم و مثانه می شود .

وی افزود: بهتر است میوه هاو سبزی ها به صورت خام و تازه مصرف شوند. از خوردن قهوه، چای و شکلات که دارای کافیین زیاد است پرهیز کنید،  مصرف منظم چای سبز سبب کاهش ابتلا به سرطان معده و پستان می شود.

وی افزود: پوکی استخوان یا استیوپروز یک اختلال اسکلتی است که ویژگی بارز آن کاهش استحکام استخوان بوده و فرد را در معرض خطر شکستگی قرار می‌دهد .

وی اضافه کرد: استیوپروز یک بیماری خاموش و بدون علامت است دو سوم شکستگی‌های مهره‌ای به صورت خاموش بوده و با یک فشار مختصر مانند بلند کردن یک جسم، عطسه کردن و خم شدن رخ می‌دهند. در سال 9۰، حدود 34 درصد از جمعیت ایران دچار پوکی استخوان بودند .

وی بیان کرد: کمبود مواد مغذی مانند کلسیم، پروتیین، ویتامین Cو ویتامین D از علل این عارضه می باشد. کمبود ویتامین Dدر آسیا و نیز ایران یکی از دلایل مهم استیوپروز بشمار می آید. به منظور تامین ویتامین Dدر روزهای پاییز و بهار 20 تا 30 دقیقه در روز و در روزهای گرم تابستان 15 تا20 دقیقه تماس روزانه کافی است .

دکتر کاسب با اشاره به شعار امسال سازمان جهانی بهداشت " ایمنی غذا از مزرعه تا سفره " گفت: پنج رفتار کلیدی برای ایمنی مواد غذایی عبارتند از تمیزی و پاکیزگی را حفظ کنید، مواد غذایی خام و پخته را جدا نگهداری کنید، مواد غذایی را کاملا بپزید، مواد غذایی را در دمای مناسب نگه دارید  و از آب و مواد اولیه سالم استفاده کنید .

این متخصص تغذیه  با اشاره به پنج رفتار کلیدی برای یک رژیم غذایی سالم ، گفت: به نوزادتان در شش ماه نخست زندگی فقط شیر مادر بدهید. موادغذایی متنوعی را بخورید،سبزی‌ها و میوه‌ها را به اندازه کافی مصرف کنید، از چربی‌ها و روغن‌ها بطور محدود استفاده کنید، نمک و قند کمتری مصرف کنید

 

بیشتر بخوانید:

 

کاهش بوی تعریق بدن با مصرف چای سبز
کسانی که به علت وجود قارچ‌هایی در بدن بوی تعریق بدن دارند از چای سبز استفاده کنند.

 

میوه و سبزی و چای سبز و کاهش ابتلا به سرطان
یک متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت : عدم فعالیت و رفتارهای نادرست تغذیه ای سهم بسزایی در ب...

 

افراد چاق، چای سبز بنوشند
چای سبز می‌تواند مشکلات شناختی ناشی از چاقی را کاهش دهد.

 

چای سبز می تواند خطر ابتلا به آب سیاه را کاهش دهد.
ترکیبهای آنتی اکسیدانی موجود در چای سبز، در چشم جذب شده و به سلامت چشم کمک می کند.

 

از مصرف بیش از حد چای سبز اجتناب کنید
بر اساس جدیدترین مطالعات صورت پذیرفته مصرف بیش از حد چای سبز می تواند سلامت افراد جامعه را به خطر...

 

فواید آنتی اکسیدان موجود در چای سبز
چای سبز منبع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان هاست.

 

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید