نقش داروهای ضد اسهال در درمان اسهال مسافرتی

دکتر حمیدرضا بادلی

view

درمان اسهال مسافرتی با داروهای ضد اسهال

 

اسامی دیگر: داروهای ضد اسهال یا ضد حرکات روده ، آنتی موتیلیتی یا Antimotility

داروهای ضد اسهال مانند لوپرامید Loperamide و داروهای محتوی دیفنوکسیلات Diphenoxilate با اسم تجاری لوموتیل، می‌توانند با کاهش اسپاسم های عضلات صاف روده ای باعث کاهش حرکات روده و دفعات اسهال و دادن زمان بیشتر به روده ها جهت جذب مواد غذایی عمل کنند.

داروهای ضد اسهال را نباید برای شیرخواران و یا افرادی که تب و اسهال خونی دارند استفاده نمود. چون با کاهش حرکات روده و تاخیر در دفع محتویات روده باعث رشد بیشتر میکروب و تشدید علائم فرد بیمار می گردند.
به خاطر داشته باشید اگر بعد از ۴۸ ساعت از مصرف دارو هنوز درد شکم و یا علائم شدید اسهال را دارید حتما به یک پزشک مراجعه کنید.

داروی بیسموت ساب سالیسیلات:

دارو می‌تواند باعث کاهش دفعات اسهال و کوتاه شدن بیماری شما گردد. بخاطر داشته باشید این دارو مناسب کودکان، زنان حامله و یا افرادی که به آسپرین حساسیت دارند نیست.

نقش آنتی بیوتیک ها در درمان اسهال مسافرتی

اگر تعداد دفعات مدفوع شما بیش از ۴ بار در روز بود یا علائم شدید مانند تب یا وجود خون و چرک و موکوس در مدفوع داشتید حتما نیاز به ویزیت پزشک دارید و به احتمال قوی پزشکتان برایتان داروی آنتی بیوتیک شروع خواهد کرد ‌

شاید مناسب باشد قبل از مسافرت حتماً با پزشکتان مشورت کنید تا داروهای مورد نیاز برای اسهال را برایتان تجویز و قبل از عزیمت آن را مصرف نمایید.

 

داروی ضداسهال

 

منبع: CDC
دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۵۷۹ مطلب

بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید