نگران نباشید ورزش اشتها را کم می کند

view

تاثیر ورزش بر اشتها

 

با ورزش کردن، در بدن گرما و احساس برافروختگی ابجاد می شود و با اتفاقات مهم دیگری که همزمان رخ می دهد اشتهای پس از تمرین ورزشی کاهش می یابد. تحقیقات جدید نشان داده اند که چگونه این اتفاق رخ می دهد.

 سالها همه ما با این اعتقاد، قانع شده ایم که با فعالیت بدنی اشتهای ما برای غذا خوردن افزایش می یابد. یعنی هر چه فعالیت بدنی بیشتر، اشتها هم بیشتر می شود. با این تصور که با مصرف کالری در زمان فعالیت بدنی، مجدد دستوری در بدن فرا می رسد که باید کالری بیشتر مصرف نماید تا جایگزین کالری از دست رفته شود.

مطالعات نشان دادند که ورزش های هوازی (آئروبیک) مانند دویدن، دوچرخه سواری و شنا باعث اثراتی را بر روی هورمون های کنترل اشتها می شوند.

سال ها چگونگی این اتفاقات در کنترل هورمون اصلی اشتها برای محققین نامشخص بود. اما اخیراً محققین تمایل پیدا کرده اند تا این سوال بدون پاسخ را مشخص نمایند.

 

 

گروهی از محققین کالج آلبرت انشتین در نیویورک اخیرا به فکر تحقیق در این مورد افتادند.

 

آنها تصور می کردند که افزایش حرارت بدن، باعث ایجاد سیگنالی به سمت مغز می شود تقریباً شبیه سیگنالی که پس از مصرف غذاهای تند به سمت مغز می رود.

با مصرف مواد غذائی تند، در بدن ماده ای بنام کاپسایسین که می تواند سبب کاهش اشتها شود. بنابراین این ماده در این تحقیق مورد بررسی و مداقه بیشتر قرار گرفت. در این مطالعه دیده شد که با کاهش و افزایش حرارت بدن (همانند مصرف مواد تند) این ماده در بدن افراد افزایش می یابد.

نتایج این مطالعات بسیار امیدوار کننده که بنظر در آینده می توان امید داشت که با کشف موادی که از این مسیر بتواند اشتها  را کم نماید تاثیر مناسب در روند حفظ فیزیک بدن و جلوگیری از چاقی گذاشت.

منبع: MNT

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید