پیشگیری از کمبود ویتامین دی بدن

view

در صورتیکه پوست شما روشن باشد، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت چند دقیقه در اغلب روزهای هفته برای جذب ویتامین دی مورد نیاز بدن کافی است.

بدن انسان در فصل زمستان به میزان بیشتری از در معرض نور خورشید قرار گرفتن احتیاج دارد تا میزان ویتامین دی مورد نیاز بدن را تولید نماید.

در صورتیکه پوست شما تیره باشد، در مقایسه با افرادیکه پوست روشن تری دارند، 3 تا 6 برابر زمان برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید لازم است تا میزان مورد نیاز بدن از ویتامین دی تولید گردد.

اغلب کودکان و نوجوانان در صورتیکه در خارج از منزل بازی کنند می توانند به میزان کافی ویتامین دی تولید نمایند.

البته به خاطر داشته باشید که محافظت از پوست، استفاده از کرم ضد آفتاب، کلاه، عینک و آفتاب گیر در مناطقی که ایندکس اشعه ی فرابنفش بیش از 3 باشد ضروری است.

همه ی افراد می باید اصول مواجهه با نور آفتاب را رعایت نمایند. به این ترتیب که هر چه میزان مواجهه غیر حفاظتی با نور آفتاب بیشتر شود به حفظ ابتلا به سرطان پوست در فرد افزایش یافته و می تواند باعث شکسته شدن ویتامین دی پوست گردد.

در برخی از مواد غذایی نیز ویتامین دی موجود است.

مصرف ماهی های روغنی و تخم مرغ نیز می تواند به افزایش سطح ویتامین دی بدن انسان کمک نماید. برخی از افراد به مصرف مکمل ویتامین دی نیازمندند که با توجه به اینکه ویتامین دی یک ویتامین محلول در چربی است، توصیه  می گردد پیش از مصرف آن با پزشک خود حتماً مشورت نمایید.

اگر چه امروزه به واسطه ی کمبود ویتامین دی در کشورها، انجمن غدد و دیابت ایران توصیه می کنند که افراد حتی بدون انجام آزمایش نیز به صورت روتین از مکمل ویتامین دی استفاده نمایند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید