چرا باید هندوانه بخوریم؟

view

هندوانه جزو میوه هاییست که سرشار از خواص است. به دلایل متعددی بهتر است که این میوه را در زنجیره ی غذایی خود بگنجانید.

1- هندوانه سرشار از مواد مغذی است و از کالری کمی برخوردار است. 2 فنجان هندوانه ی خورد شده تنها 60 کالری دارد. هندوانه منبع غنی از ویتامین آ و سی و پتاسیم می باشد.

2- هندوانه نقش آبرسان بدن را می تواند داشته باشد. 92 درصد هندوانه از آب تشکیل شده است. در نتیجه به افراد توصیه می شود تا برای جلوگیری از بروز کم آبی بدن، هندوانه بخورند. چه هندوانه را بصورت قاچ شده بخورید و چه آب آنرا بگیرید و مصرف نمایید، با این امر می توانید میزان مایعات مورد نیاز بدن خود را تامین نمایید.

3- هندوانه سرشار از لیکوپن است. یکی از عواملی که باعث ایجاد رنگ قرمز در گوجه، انگور قرمز و هندوانه می شود لیکوپن موجود در آنهاست.

نتایج برخی مطالعات نشان داده اند که لیکوپن می تواند از بروز بیماریهای قلبی عروقی جلوگیری نماید. همچنین در برخی مطالعات مشخص گردیده است که مصرف مواد غذایی حاوی لیکوپن می تواند از بروز انواع خاصی از سرطان و همچنین کاتاراکت جلوگیری نماید.

برای دریافت بیشترین میزان لیکوپن سعی کنید از هندوانه هایی انتخاب نمایید که قرمز پر رنگ هستند. سعی کنید در تمام طول سال هندوانه بخورید.

مصرف هندوانه همچنین می تواند به بهبود سلامت پوست و موها کمک نماید. میوه هایی که همچون هندوانه سرشار از ویتامین های آ و سی هستند می توانند باعث حفظ سلامت پوست و موها شوند.

ویتامین دی از پوست در برابر اشعه ی فرا بنفش محافظت می نماید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید