چرا برخی افراد در مقایسه با افراد دیگر خوشحال تر هستند؟

view
دانشمندان هرگز قادر نیستند دلیل این موضوع را کاملا درک کنند-و ممکن است به این خاطر باشد که بیشتر راهکارهای ممکن ابدا هیچ ارتباطی با علم ندارد . دکتر لیوبومیرکسی، استاد روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا در ریورساید و نویسنده کتاب چگونه شاد باشیم، می گوید: مطالعات نشان می دهد که با اتخاذ رفتارهای افراد خوشحال،  می توانیم باعث خوشحالی بیشتر خود شویم و برای رسیدن به آن تلاش کنیم.

1.اگر اسرار افراد شاد را  می دانستید، می توانستید آنها را تمرین کرده و خودتان را شادتر کنید.

2 .مثبت اندیش بودن

دکتر لیوبومیرسکی می گوید: افراد خوشحال در مقایسه با افراد غمگین معمولا سعی می کنند خودشان را بپذیرید  و به جهان اطراف خود نگاه مثبت داشته باشند .به این معنا که به آینده نگاه خوش بینانه ای دارند.

او می گوید که کار مهم در اینجا این است که آرزوهای آینده خود را روی کاغذ نوشته، اهداف اصلی و اهداف کوچک بسازید و برای رسیدن در آن تلاش کنید. علاوه بر این سعی کنید که تفکرات منفی را از خود دور کرده و آنها را به تفکرات و روشهای بسیار مثبت جایگزین کنید تا شادتر شوید.

3.تقویت روابط

دکتر لیوبومیرسکی خاطر نشان کرد که: روابط دوستانه و خانوادگی نه تنها باعث خوشحالی بیشتر شما میشود، بلکه اطلاعات نشان میدهد که روابط قوی و حمایتی باعث افزایش طول عمر شما می شود. البته این روابط نیاز به کمی توجه دارد. راهکارهای اثبات شده ی خوشحالی این است که برای کسانی که دوست شان دارید یا برای شناخت افراد مورد علاقه تان وقت بگذارید و با خوشحالی خود در موفقیت افراد دیگر سهیم شوید و برای افراد زندگی تان ارزش قایل شوید. برای حمایت یا پیشرفت رویا های افراد دیگر هر هفته کاری انجام دهید.

4.فعالیت جسمانی

اگر به یک دلیل دیگر برای بیدار شدن و حرکت کردن نیاز دارید، این هم دلیل: با انجام تمرینات منظم می توانید خوشحال شوید.

ورزش یک روش اثبات شده برای کاهش یا مدیریت احساسات یا هیجانات منفی است.علاوه بر این وقتی که در تمرین های گروهی شرکت می کنید خوشحالی شما بیشتر می شود. ایجاد روابط با شروع این حس که احساس بهتری نسبت به زندگی و بدن خود دارید باعث خوشحالی می شود. موفقیت کلی  تعیین یک قرار منظم برای تمرین کردن و پایبند بودن به آن است.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید