چگونه استخوان هایی قوی داشته باشیم؟ قسمت دوم

view

 

برای حفظ استخوان های قوی برای یک عمر، از این برنامه پیروی کنید.

نقش ویتامین D در استخوانها.

اگرچه بیشتر مردم می دانند که کلسیم برای سلامتی استخوان بسیار مهم است ، ویتامین D به همان اندازه مهم است. بدن شما برای جذب کلسیم به ویتامین D احتیاج دارد. کمبود ویتامین D می تواند استخوان ها را تضعیف کرده و خطر شکستگی را افزایش دهد.

منابع غذایی ویتامین D ماهی های چرب مانند  ساردین و همچنین زرده تخم مرغ و شیر غنی شده یا سایر محصولات است. منبع اصلی ویتامین D ، نور خورشید است. با این حال ، بسیاری از افراد ، به ویژه افراد مسن و کسانی که در عرض جغرافیایی شمال زندگی می کنند ، در معرض آفتاب کافی قرار ندارند ویتامین D کافی را تامین نمی کنند ، بنابراین ممکن است یک مکمل رژیم غذایی  برای انها توصیه شود. توصیه می شود روزانه 600 تا 800 واحد بین المللی (IU) ویتامین دی مصرف شود. با این حال ، برخی از متخصصان ، مقدار روزانه بالاتری را توصیه می کنند ، خصوصاً برای افرادی که کمبود ویتامین D دارند. پزشک با انجام ازمایش می تواند سطح ویتامین دی را بسنجد

نقش ویتامین K در سلامت استخوان ها.

ویتامین K برای متابولیسم طبیعی استخوان مورد نیاز است و به جلوگیری از کاهش تراکم استخوان کمک می کند. ویتامین K در سبزیجات سبز برگ مانند اسفناج ، کلم و کلم بروکلی و همچنین نخود فرنگی و لوبیای سبز یافت می شود. اگر سطح ویتامین K خون پایین باشد ، ویتامین را می توان به عنوان یک مکمل رژیم غذایی ، چه به تنهایی و چه در ترکیب با سایر مواد مغذی پشتیبانی کننده استخوان مصرف کرد.

برخی از مواد مغذی می توانند بر سلامتی استخوان شما هم مثبت و هم منفی تاثیر بگذارند:

فسفر این ماده مغذی برای رشد و نگهداری طبیعی استخوان ها و بافت ها مهم است. اما ، با افزایش مصرف مواد افزودنی غذایی و مصرف نوشیدنی های گازدار ، مصرف فسفر در دهه های اخیر افزایش یافته است. فسفر بیش از حد ممکن است اثر منفی بر روی استخوان بندی شما بگذارد ، احتمالاً خطر تراکم استخوان کم را افزایش می دهد.

چگونه استخوان هایی قوی داشته باشیم؟ قسمت دوم

نقش سدیم در سلامت استخوان ها

کلرید سدیم ، ماده اصلی موجود در نمک سفره ، باعث افزایش دفع کلسیم از طریق ادرار می شود. رژیم غذایی سرشار از سدیم ممکن است بر تعادل کلسیم موجود در جریان خون شما تاثیر منفی بگذارد ، بنابراین بیش از 2300 میلی گرم در روز مصرف نکنید.

فعالیت کنید

فعال بودن یکی دیگر از مولفه های مهم در جلوگیری از پوکی استخوان است. مطالعات نشان می دهد که ورزش منظم در اوایل زندگی به جوانان کمک می کند تا به این هدف برسند

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید