کاهش قدرت بینایی با افزایش سن یا پیرچشمی

view
تغییرقدرت بینایی با افزایش سن را  پیر چشمی می نامند واین عارضه  امری طبیعی بشمار می رود.  استفاده از عینک مطالعه یا عینک دو کانونی و در برخی  اوقات عمل جراحی لیزر راهکارهایی درجهت اصلاح بینایی هستند.

استفاده ی مداوم از رایانه و افزایش فشار چشم :

نگاه کردن  به صفحه ی رایانه وگوشی های هوشمند می تواند تار شدن و خستگی چشمرا در پی داشته باشد. بمنظور پیشگیری از بروز فشار چشم بهتر از صفحه آن اجتناب نمایید. سعی کنید از چراغ مطالعه استفاده کنید تا اثر نور رایانه بر چشمانتان کاهش یابد. هر یک ساعت استراحت چشمانتان را استراحت دهید وهر از گاهی  به مدت چند دقیقه به چیزی در فاصله ای دور تر از رایانه ی خود نگاه کنید.

 پیر چشمی چگونه اتفاق می افتد؟

پیش از۴۰ سالگی  لنز طبیعی چشم از انعطاف پذیری بسیاری برخوردار است. در واقع این  انعطاف پذیری چشم  به تمرکز چشم بر اشیا دور یا نزدیک کمک می نماید.اما با افزایش سن انسان ،میزان انعطاف پذیری لنز چشم کاسته می شود. این امر باعث کاهش تدریجی قدرت  دیدن اشیا نزدیک به خصوص در نور کم می گردد. درصورتیکه چشمان شما  دچار دوربینی می باشد ، برای واضح دیدن  اشیا ممکن است مجبور به نگهداشتن آنها در فاصله ی دورتری گردید .
  

  تاثیر تغذیه بر قدرت بینایی 

دنبال کردن یک رژیم غذایی مناسب می تواند یه حفظ سلامت چشمان شما کمک نماید . مصرف برخی از مواد غذایی می تواند تاثیر بسزایی در حفظ و بهبود سلامت چشمان انسان داشته باشد.. لوتیین،اسید های چرب امگا تری و ویتامین های ای و سی به ارتقا سلامت چشمان انسان کمک می نمایند. بهتر است مواد غذایی همچون مرکبات مانند پرتقال، نارنگی ، سبزیجات سبز رنگ ، اجیل و ماهی های چرب را به زنجیره ی غذایی خود بیافزایید.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید