کودکان در سفر

دکتر حمیدرضا بادلی

view

  در بسیاری موارد، اگر سفر را امری ساده درنظر بگیرید آنگاه مسافرت با کودکان برایتان دشوار نخواهد بود. اگر کودکتان بزرگ است اورا در برنامه ریزی‌های سفر دخیل نمایید تا از سفر خود بیشتر لذت برند.

در بسیاری از موارد،‌ آسان گرفتن سفر باعث کاهش تعداد معضلات سفر با کودکان می‌شود، کودکان سنین پایین تر سریع خسته می‌شوند.

 کودکان و نوپایان در غذا خوردن سخت گیرند. مسافرت به نقاط جدیدبا غذاهای جدید می‌تواند غذا خوردن کودک را با مشکلاتی همراه نماید.

در هنگام مسافرت با کودکان به  نکات زیر دقت نمایید:

 آرامش خود را حفظ نمایید و به یاد داشته باشید که یک کودک سالم هیچ وقت حاضر به تحمل گرسنگی نیست. مطمین باشید که اگر کودک احساس گرسنگی نماید خودش مبادرت به خوردن می نماید.

سعی کنید از غذاهایی که به طور روتین کودک قبل از سفر مصرف می نمود همراه داشته باشید. مانند صبحانه. در نظر داشته باشید که الزاما غذاهای رستوران نباید باب طبع کودکتان باشد.

شیوع اسهال در کودکان در طول سفر

کودکانی که در سفر دچار اسهال می شوند مشکوک به کم آبی بدن هستند . توجه به نکات زیر می تواند باعث کاهش خطر اسهال در کودکان می شود.

از مصرف غذاهای خطر آفرین مانند غذاهای دریایی, گوشت های نپخته, میوه های پوست کنده و به شکل خام و مصرف سبزیجات اجتناب نمایید.

اگر از عدم آلودگی آب اطمینان ندارید حتما از آبهای بطری؛  آبمیوه های بسته بندی و نوشیدنی های پاستوریزه استفاده نمایید.

از آب بطری برای مسواک زدن کودک استفاده نمایید.

دستهای کودکانتان را مرتب بشویید.

هرگز از دست فروشها برای کودک غذا تهیه ننمایید. 

دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۳۱ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید