گرم کردن قبل از انجام ورزش و سرد کردن پس از آن

view
 در صورتیکه قبل از انجام هر ورزشی بدن خود را گرم نمایید  عملکرد ورزشی باما بهتر ،قویتر و سریعترخواهد بود. دکتر ریچارد استین  متخصص قلب از دانشگاه نیویورک معتقد است که اختصاص دادن زمانی به گرم کردن پیش از شروع  حرکات ورزشی  به  به عملکرد قلب انسان نیز کمک می نمایند. انجام حرکات کششی در حین انجام ورزش و بعد از انجام ورزش باعث ایجاد احساس بهتر در فرد و همچنین کاهش دردهای عضلانی می گردد. در صورتی که حرکات کششی به درستی انجام میشود باعث ایجاد انعطاف بدنی بهتر در فرد می گردند.
 

اهمیت گرم کردن قبل از شروع ورزش:

گرم کردن پیش از شروع   حرکات ورزشی به اتساع رگ ها کمک شایانی می نماید در نتیجه اکسیژن کافی به ماهیچه ها می رسد. این امر همچنین به افزایش دمای ماهیچه ها کمک نموده و انعطاف پذیری و کارایی بیشتر ماهیچه ها را در پی خواهد داشت. با افزایش تدریجی ضربان های قلب ،گرم کردن پیش از انجام ورزش به کاهش استرس های وارد شده به قلب انسان کمک می نماید. یکی دیگر ازفوای انجام حرکات ابتدایی به منظور گرم کردن بدن  تاثیر انجام حرکات در پیشگیری از بروز آسیب ها و جراحات در بدن است. انجام حرکات کششی دامنه ی حرکات بدن را گسترده تر می نمایند و فشار را از روی مفاصل و تاندون ها برمی دارد.

اهمیت سرد کردن پس از انجام ورزش:

سرد کردن بدن پس از انجام ورزش به اندازه ی گرم کردن پیش از شروع حرکات ورزشی اهمیت دارد،و برای  حفظ سلامت بدن حیاتی است. انجام حرکات ورزشی پایانی به منظور سرد کردن بدن باعث بهبود جریان خون در بر بدن می گردد از آنجایی که پس از انجام حرکات ورزشی تعداد ضربان قلب انسان زیاد است توقف ناگهانی ورزش باعث افت
 ناگهانی فشار خون و ضربان قلب می گردد. محققان بر این باورند که گرم کردن قبل از ورزش و سرد کردن پس از ورزش می توانند به اندازه ی خود حرکات ورزشی برای بهبود سلامت انسان اهمیت داشته باشد.
منبع: heart.org

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید