دلایل اصلی ریزش مو کدامند؟

دکتر بهزاد سلیمی

view

دلایل اصلی ریزش مو

یکی از نشانه های بیماری در بدن انسان بروز ریزش مو و یا داشتن موهای آسیب دیده است.  مصرف برخی داروها، داشتن استرس و ... می توانند باعث تضعیف موهای انسان شوند.

هر انسان بطور نرمال در طول روز می تواند 100 تار موی خود را از دست بدهد. با ریختن این صد تار مو، هزاران فولیکول مو در سر در حال تولید موهای جدید هستند. از هزاران فولیکول مو که آماده هستند تا تولید شوند، حدود ده درصد آنها در مرحله تلوژن هستند.

 

دلایل اصلی ریزش مو کدامند؟

 

بیشتر بخوانید :راهکارهای درمان خانگی ریزش مو

 

دلیل شوره ی سر چیست؟

بروز شوره ی سر ممکن است به دلیل رشد قارچ در پوست سر انسان اتفاق افتد. البته بروز شوره ی سر نمی تواند برای انسان ضرر داشته باشد. استفاده از شامپوهای ضد شوره می تواند به کمتر شدن سلولهای مرده ی روی سر کمک نماید.

 

چگونگی استفاده از شامپوی ضدشوره

شامپوی ضد شوره را بر روی موهایتان به مدت پنج دقیقه قرار دهید و پس از پنج دقیقه آنرا از روی موهایتان بشوئید. البته الزاماً هر شامپوی ضد شوره ای برای موهای شما مناسب نیست و شاید لازم شود تا شما پس از امتحان کردن چندین نوع شامپوی ضد شوره از بین آنها یکی را که با موهای شما همخوانی بیشتری دارد انتخاب نمائید. حتی گاهی نیز پس از مصرف یک شامپو برای مدتی، ممکن است لازم باشد تا شامپوی دیگری را مصرف نمائید زیرا مصرف یک شامپو برای مدت طولانی می تواند باعث شود تا اثر آن بر روی موهایتان از بین برود.

 

بیشتر بخوانید :کمبود آهن خون و ریزش مو

 

دلایل اصلی ریزش مو کدامند؟

 

ریزش مو در مردان:

در بیشتر موارد، ریزش مو در مردان به عوامل ژنتیکی ربط دارد. مردان عوامل ژنتیکی ریزش مو را از مادر خود به ارث می برند. در مردان ابتدا موهای شقیقه می ریزند و سپس فرق سر شروع به خالی شدن می کند و در نهایت موها تنها در دو سمت سر باقی می ماند. پزشک های متخصص مو معمولاً برای کاهش ریزش مو در مردان دارو تجویز می کنند. داروهائی همچون فیناستراید و ماینوکسیدل از جمله داروهائی هستند که پزشک ها برای کاهش ریزش مو به مردان تجویز می کنند.

 

بیشتر بخوانید: ریزش موی مردان قابل پیشگیری است؟

 

دلایل اصلی ریزش مو کدامند؟

 

 

ریزش مو در زنان:

الگوی ریزش مو در زنان با مردان متفاوت است. در زنان ابتدا تمام موها شروع به نازک شدن می کند. در زنان احتمال بروز طاسی بسیار کم است.

بلند بودن موی زنان علت آسیب دیدگی و ریزش مو در بانوان نیست. استفاده از شامپوهای ضد ریزش مو می تواند به رویش موهای جدید کمک نماید.

در زنان نیز مصرف مانیوکسیدل می تواند به کاهش میزان و سرعت ریزش کمک نماید.

 

بیشتر بخوانید :چگونه می توان ریزش مو و تاسی ناشی از ان را درمان کرد؟

 

طاسی موضعی

در موارد این چنینی، سیستم ایمنی بدن اشتباهاً به مبارزه با فولیکولهای مو می پردازد و این امر باعث بروز طاسی موضعی می شود در برخی موارد طاسی موضعی خودبخود درمان می شود. اما در صورتیکه خودبخود درمان نشد مصرف داروهائی که پزشک تجویز می کند می تواند به درمان آن بیانجامد. اگرچه معمولا در افراد یک یا دو قسمت طاسی موضعی اتفاق می افتد اما در مواردی نیز مشاهده می شود که طاسی موضعی به ریختن کل موهای فرد بیانجامد.

 

بیشتر بخوانید :ریزش مو، طاسی سر و آلوپسی آندروژنتیک

بیشتر بخوانید: آلوپسی ‌آراآتا یا بیماری ریزش منطقه‌ای مو

 

 

دکتر بهزاد سلیمی

دکتر بهزاد سلیمی۴۷ مطلب

پوست مو و زیبایی
بندر انزلی-خیابان مطهری - روبروی اداره برق تلفن: 01344542800 01344552900

متخصصین

بهزاد سلیمی

بهزاد سلیمی

پوست مو و زیبایی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید