تاثیر مصرف روغن کانولا در افراد چاق

view

 تاثیر مصرف روغن کانولا در افراد چاق چیست؟

در مطالعات اخیر مشخص شد روغن کانولا می تواند فواید زیادی برای افرادیکه دچار چاقی هستند داشته باشد.
این روغن دارای غلظت زیادی از اسید چرب غیر اشباع مونو است.
در جدیدترین مطالعات صورت گرفته در خصوص مزایای مصرف روغن کانولا، نتایج نشان داده اند که مصرف مداوم این روغن به مدت یک ماه می تواند باعث از بین رفتن چربی های شکمی در انسان شود.
دکتر کریس اترتون استاد تغذیه ی دانشگاه پنسیلوانیا عنوان نموده است که داشتن چربیهای شکمی زیاد می تواند باعث افزایش احتمال بروز عارضه های قلبی عروقی در انسان شود.
 

چربی شکمی همچنین باعث افزایش احتمال بروز سندورم متابولیک و دیابت می تواند باشد.
در واقع وجود چربیهای غیر اشباع در روغن کانولا باعث می شود تا مصرف این روغن، از تجمیع چربی شکمی در انسان جلوگیری بعمل آید. در تحقیقی که در این زمینه صورت گرفت، در افراد شرکت کننده در مطالعه پس از آنکه از روغن کانولا در رژیم غذایی خود استفاده کردند و 100 گرم کاهش در میزان چربیهای شکمی مشاهده گردید.
محققان همچنین عنوان کردند که کاهش چربیهای ناحیه ی میانی بدن در نتیجه ی توزیع این چربیها در مناطق دیگر بدن نبوده و در واقع مصرف روغن کانولا باعث آب شدن چربیها در ناحیه میانی بدن شده بوده است.
 
 

دکتر کریس اترتون بر این عقیده است که قسمت خاصی از بدن را نمی توان برای کاهش وزن هدف قرار داد اما با انجام مطالعه ی حاضر محققان به این نتیجه رسیدند که اسید چرب غیراشباع روغن کانولا می تواند ناحیه ی میانی بدن انسان را برای چربی سوزی هدف قرار دهد. روغن کانولا را می توان برای تفت دادن، پختن و همچنین ایجاد سس های سالاد استفاده نمود.
 محققان به افراد توصیه می کنند تا بجای استفاده از روغن های مضر از روغن هایی همچون روغن کانولا در رژیم غذایی خود استفاده نمایند. نتایج مطالعات صورت گرفته در این زمینه نشان داده است که مصرف روغن های دارای اسید اولییک به مدت یک ماه می تواند به از بین رفتن چربیهای شکمی در انسان بیانجامد.
 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید