تجربه لذتبخش کاهش وزن با خوردن آووکادو

view

 اگر ویژگی های پیشگیری کننده از سرطان و بهبود دهنده ی سلامت قلبی آووکادو نتوانست شما را در مصرف کردن آن متقاعد کند، یک ویژگی فوق العاده دیگر در آن وجود دارد:  بر اساس تحقیقات منتشر شده در ژورنال تغذیه خوردن تنها یک نیمه از آووکادوی تازه به همراه ناهار می تواند شمایی که اضافه وزن دارید را از میل به غذا خوردن اشباع کند و با این کار نیاز شما را به خوردن میان وعده های بعدی از بین ببرد.

 در مطالعه صورت گرفته نتایج نشان داد آن هایی که یک نیمه آووکادو با ناهار خود میل نمودند در سه ساعت ابتدای پس از ناهار40% و در پنج ساعت ابتدایی پس از آن 28% کمتر از دیگران گرسنه می شوند. همچنین خوردن آووکادو در تنظیم قند خون بسیار مفید است.

 چربی اشباع نشده آووکادو به گونه ایست که بدن شما می تواند به راحتی آن را به انرژی تبدیل کرده و آن را بسوزاند. زیرا آووکادو پر است از چربی های سالم و همچنین آن ها می توانند به بدن شما کمک کنند تا چربی های مفید حل شده در سایر غذا ها را نیز جذب کند.

یک تحقیق دیگر که در ژورنال تغذیه منتشر شده است نشان می دهد مصرف یک آووکادوی تازه کامل به همراه سس گوجه فرنگی و یا یک هویج خام به صورت چشم گیری جذب کاروتنوییدها را بهبود بخشیده و آن ها را به ویتامین A فعال تبدیل می نماید.

 در یک تحقیق مشابه در سال 2005 نشان داده شد که اضافه کردن آووکادو به سالاد افرادی که داوطلب شده بوند باعث شد جذب مولکول های آنتی اکسیدانی کاروتنوییدی سه پنجم بیشتر شود. این مولکول ها به بدن شما در برابر آسیب های رادیکال های آزاد کمک می کنند.

منبع: mercola.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید